فرماندار نهاوند عنوان کرد: فعالیت پنج موکب پذیرایی از زائران اربعین حسینی در شهرستان نهاوند

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، عصر شنبه جلسه ستاد اربعین استان همدان به ریاست علیرضا قاسمی فرزاد «استاندار همدان» و با حضور فرمانداران، فرماندهان نظامی و انتظامی، رؤسای دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

«ضرغام احمدوند» در این جلسه با اشاره به تشکیل کمیته‌های 12 گانه ستاد اربعین استان همدان در شهرستان نهاوند به‌منظور خدمات‌دهی هرچه بهتر به زائران اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: شهرستان نهاوند در حوزه‌های مختلف امنیتی، انتظامی، بهداشتی، آموزشی، امدادی و غیره تا پایان عملیات بزرگ اربعین در حالت آماده‌باش قرار دارد و تابع ستاد اربعین کشور و استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه پنج موکب مردمی ویژه پذیرایی برای زائران اربعین در شهرستان نهاوند فعال هستند، گفت: باتوجه‌به خط سیر زائران این موکب‌ها در میدان سید شهدا (ع)، سه‌راهی دهفول، مقابل کارخانه آرد نهاوند، ابتدا و انتهای شهر فیروزان قرار گرفته‌اند و به‌صورت شبانه‌روزی از محل نیات خیر مردمی آماده پذیرایی از زائران امام حسین (ع) هستند.

فرماندار نهاوند، اظهار کرد: نیروهای امدادی هلال‌احمر، اورژانس جاده‌ای و پلیس‌راه و راهور در مبادی ورودی و خروجی شهرها، محورهای پرتردد و حادثه‌خیز به‌صورت شبانه‌روزی حضور دارند و آماده خدمت‌رسانی را دارند.

وی تصریح کرد: به‌منظور تأمین امنیت غذایی زائران اکیپ‌های نظارتی بهداشت و درمان نیز در حالت آماده‌باش قرار دارند و به‌صورت مستمر سلامت مواد خوراکی موجود در مواکب را کنترل و بررسی می‌کنند.

احمدوند با تأکید بر اینکه حماسه اربعین حماسه‌ای بی‌نظیر است که عاشقان اباعبدالله حسین (ع) در سراسر جهان مجری آن هستند، گفت: خوشبختانه امروز همه ظرفیت‌های مردمی، گروه‌های جهادی و مردمی برای هرچه بهتر برگزارشدن اربعین سید و سالار شهیدان پای‌کار هستند و ما نیز در کنار این عزیزان هرچه در توان داشته باشیم در راستای تسهیلگری امور بکار خواهیم گرفت.

حسین بحیرایی

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف