فردرو: برای رونق دادن به برنامه های مناسبتی باید بدانیم کدام برنامه مخاطب دارد

حسین فردرو برنامه ساز تلویزیونی در گفت و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری برنا درباره دلیل کم رونقی برنامه های مناسبتی تلویزیون گفت: اگر بخواهیم به این موضوع ورودی داشته باشیم خیلی مفصل می شود اما در حالت کلی باید گفت برنامه تلویزیونی باید بیننده داشته باشد و برای بیننده خاص ساخته شود و برای بیننده جذاب باشد. 

وی افزود: البته الان معاونت جدید سیما هم جوان و هم تحصیلکرده است و اگر امکان لازم به او داده شود می توانند از عهده مشکلات بربیایند و به تلویزیون رونق ببخشند. 

وی ادامه داد: برای اینکه به برنامه ها رونق بدهند اول از همه باید از آمار شروع کرد و واحد سنجش افکار صداوسیما باید خیلی جدی و بدون تعارف این آمار را به مردم اعلام کند و مشخص کنند کدام برنامه ها مخاطب ندارند و چرا ندارد. موضوع بعدی این است که بدانیم چه گروه هایی و در چه مکان هایی از تلویزیون استفاده می کنند. 

وی افزود: تلویزیون پول دارد اما وظایف سنگینی بر دوشش هست که نمی تواند خود را از آنها نجات دهد. اولا باید برای گروه های و موضوع خاص بیشتر کار کند چون به هر دلیلی به این نتیجه رسیدند که شعائر مذهبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مذهب هم موضوعی نیست که مردم از خانه دنبالش باشند و اگر مناسبتی باشد ترجیح می دهند به مراسم های مذهبی بروند تا اینکه برنامه های تلویزیون را دنبال کنند. 

فردرو گفت: یکی از مشکلات تلویزیون این است که باید به تعداد زیادی افراد و برنامه ساز و تهیه کننده نان رسانی کند و‌بودجه را بین آنها تقسیم کند لذا سعی می کنند بودجه را تقسیم کنند تا به هر فردی چیزی برسد و فقط برنامه تولید کنند. 

وی افزود: از سویی تلویزیون هم آنقدری پول ندارد که اگر اینها خواستند برنامه جذابی بسازند، به آنها بدهد. مسئله این است هزینه ساخت برنامه هایی که حضور مردم را در استودیو دارند بیشتر است. در کنار این برنامه سازها دیگر بی انگیزه شدند و نوآوری در کارهایشان ندارند و مردم برنامه ای که برند باشد را ندارند در صورتیکه هر شبکه ای باید برنامه برند داشته باشد. شبکه ها باید برنامه برندی پیداکنند و روی آن سرمایه گذاری کنند و در جها نیاز مخاطب پیش بروند.باید بر اساس سلیقه مخاطب پیش رفت اما متاسفانه ما بعد از اینهمه سال همچنان می خواهیم سلیقه مخاطب را کنترل کنیم.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف