فاز اول باغ موزه دفاع مقدس قزوین دهه فجر امسال آماده افتتاح می شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ همزمان با پنجمین روز از هفته دولت عصر یکشنبه در مراسمی با حضور ابوالحسن کبیری معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین، عباس کاظمی فرماندار، مسعود خواجه وند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و سرهنگ محمد امیری مقدم مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، 504 طرح برقرسانی در استان قزوین به بهره برداری رسید.

محمد امیری مقدم در این مراسم که در تپه نورالشهدا برگزار شد اظهارداشت: باغ موزه دفاع مقدس در 17 هکتار زمین در حال احداث است و فاز اول آن در دهه فجر امسال افتتاح می شود.

image_2022_8_28-19_49_26_113_FIF

وی بیان کرد: این مجموعه در ضلع جنوبی یادمان شهدا در بوستان باراجین ساخته می شود و امسال ساختمان اداری و گالری سرپوشیده آن افتتاح خواهد شد.

مدیرکل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان قزوین یادآورشد: فاز اول این مجموعه 6 هزار مترمربع مساحت دارد و پس از تکمیل بخش اول سایر مجموعه ها نیز به آن اضافه خواهد شد.

سرهنگ امیری مقدم اظهارداشت: فاز دوم این مجموعه میادین شمالی، میدان پرچم و میدان دستاوردهاست و در فاز سوم نیز میادین جنوبی و در فاز چهارم سالن آمفی تئاتر به ظرفیت یک هزار نفر پیش بینی شده است.

image_2022_8_28-23_31_45_915_vZ6

وی گفت: خدمت به شهدا یک رسالت همگانی است و تامین زیرساخت برای مجموعه هایی که مربوط به شهداست حرکتی انقلابی و جهادی است که دعای خیر را بدنبال دارد.

سرهنگ امیری مقدم تصریح کرد: با افتتاح پست هوایی برق در این مجموعه گام مهمی برای تامین نیزاهای آینده این مجموعه برداشته شد که جای قدردانی دارد.

وی اظهارامیدواری کرد با تکمیل این مجموعه در دو تا سه سال آینده فضایی مناسب برای به تصویر کشیدن فرهنگ ایثار و شهادت و خاطرات دوران جنگ در استان مهیا شود تا جوانان با ارزشهای انقلاب و جنگ آشنا شوند.

image_2022_8_28-23_31_53_9_n5L

در ادامه شرکت کنندگان در این مراسم از باغ موزه دفاع مقدس قزوین که در ضلع جنوبی تپه نورالشهدا در دست ساخت است بازدید کردند. 

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف