فارس من| صحرایی: متخصصان مخالف افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان هستند

رضا مراد صحرایی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص درخواست تعدادی از داوطلبان استخدام در آموزش و پرورش مبنی بر افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: متخصصان تعلیم و تربیت مخالف این موضوع هستند. ما هم تابع نظر کارشناسی هستیم.

وی ادامه داد: سقف سنی برای تربیت معلم 22 سال بوده است و بنده شخصا به عنوان یک معلم و کارشناس در این موضوع، بهترین سن را 22 سال و پایین‌تر می‌دانم چون باید فرد تربیت شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: کار کارشناسی کافی برای افزایش 22 سال به 24 سال نشده است و اگر کار کارشناسی شود چه بسا این عدد برگردد. 

وی توضیح داد: 95 درصد پذیرفته‌شدگان در دانشگاه فرهنگیان بین 18 سال تا 20 و 21 ساله هستند. نمی‌توانیم برای 5 درصد، این تراز کشوری را بشکنیم.

صحرایی افزود: بسیاری از کسانی که 24 ساله هستند و سال گذشته تعدادشان حدوداً 340 نفر بوده است، یک لیسانس دارند و دوباره کنکور دادند تا وارد آموزش و پرورش شوند و این افزایش سن یعنی ایجاد فرصت برای کسانی که قبلا یک لیسانس گرفتند و وقتی وارد کلاس می‌شوند، تراز علمی و سطح همگن دانشجویان داخل کلاس را از بین می‌برند.

وی تصریح کرد: افزایش سن به 26 سال و بالاتر از آن، از نظر بنده به عنوان کارشناس، کار شایسته‌ای نیست و حتما نیاز به بررسی‌های دقیق از منظرهای مختلف تعلیم و تربیت دارد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در واکنش به این جمله که داوطلبان عنوان می‌کردند سقف سنی درباره ماده 28 بالاست، گفت: آزمون‌های استخدامی شیوه مناسبی برای جذب معلم نیستند. نباید شیوه نامناسب جذب فعلی، ما را به کار نامناسب دیگری وا دارد.

وی ادامه داد: پذیرفته شده آزمون ماده 28 نباید فورا سر کلاس برود ولی می رود چون نیاز آموزش و پرورش، در زمان خودش تأمین نشده است.

انتهای پیام/