فارس من| درخواست نومعلمان برای برگزاری مجازی دوره مهارت‌آموزی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت برگزار شد که ۵۰۰ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند و بیش از ۳۴ هزار نفر پذیرفته شدند. 

نتایج نهایی این آزمون نیز 23 مرداد اعلام شد تا افراد برای گزینش و دوره آموزشی اعزام شوند و بتوانند از اول مهر، تدریس در کلاس درس را آغاز کنند.

اکنون تعدادی از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش با ثبت پویش‌هایی درخواست دارند که دوره مهارت آموزی آنها به صورت مجازی برگزار شود.

سردبیر یکی از پویش‌ها که خود پذیرفته شده آزمون استخدامی امسال است، به خبرنگار فارس گفت: دوره‌های آموزشی در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود و پردیس‌هایی که تعیین شده است از محل زندگی پذیرفته‌شدگان دور است.

وی ادامه داد: پیگیری کردیم تا بتوانیم بین پردیس‌ها جابجا شویم اما مورد موافقت قرار نگرفت و می‌گویند چنین امکانی نیست. به همین دلیل درخواست داریم که کلاس‌های حضوری به صورت مجازی برگزار شود.ضمن اینکه دوره‌های قبل نیز کلاس‌ها مجازی برگزار شد.

یکی منبع آگاه در وزارت آموزش و پرورش در خصوص درخواست این گروه از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی به خبرنگار فارس گفت: این مهارت آموزان باید از اول مهر در مدارس حضور یابند و بهتر است آموزش‌ها را حضوری ببینند؛ ضمن اینکه اگر در دوره‌های گذشته، آموزش مجازی بود به دلیل شرایط کرونا بود که اکنون شرایط گذشته را نداریم.

خبرنگار فارس درخواست این مخاطبان را از دیگر مسؤولان وزارت آموزش و پرورش نیز پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/