عکسی از دستخط رئیسی درباره آمریکا

 ابراهیم رئیسی روز دوشنبه، دومین نشست خبری خود با رسانه های داخلی و خارجی را در آستانه یکسالگی دولت سیزدهم برگزار کرد. اگرچه رئیسی در این یکسال، نشست های خبری متعددی در پایان سفرهای استانی خود داشته اما بعد از پیروزی در انتخابات۱۴۰۰ تا به امروز، نشست خبری فراگیر با رسانه ها برگزار نکرده بود.

یکی از تصاویری که ایرنا، رسانه دولت منتشر کرده، برگه های دستنویس یادداشت های رئیس جمهور را نشان می دهد که در آن سیاست های ایران درباره امریکا را نوشته است. رئیسی در این یادداشت که برای پاسخ به رسانه ها، از قبل آماده کرده ، نوشته «روحیه ملی ما مقابله با آمریکاست»

تصویر دستخط رئیسی درباره آمریکا در نشست خبری

تصویر دستخط رئیسی درباره آمریکا در نشست خبری

بررسی متن سخنان رئیسی در نشست خبری نشان می دهد او از این جمله در پاسخ به رسانه های داخلی و خارجی استفاده نکرده است. رئیسی در پاسخ به سوالی درباره ملاقاتش با بایدن رئیس جمهور امریکا گفته بود «هیچ برنامه‌ای برای دیدار بنده و رئیس جمهور آمریکا وجود ندارد و نخواهد داشت»

او در جای دیگری درباره حضور امریکا در خاورمیانه می گوید «حضور بیگانگان را در منطقه نه امنیت‌ساز، بلکه مشکل‌ساز می‌دانیم و همواره تاکید کردیم به اینکه حضور آمریکایی‌ها در منطقه هیچگونه امنیتی برای ما نخواهد آورد، بلکه مشکل ایجاد می‌کند و امنیت را به خطر می‌اندازد.»