عبور ۵ سیارک از نزدیکی زمین تا دوشنبه/ فاصله و سرعت سیارک‌ها چقدر است؟

این گزارش توسط آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا (JPL)، یک آزمایشگاه توسعه تحقیقاتی در موسسه فناوری مستقر در پاسادینا کالیفرنیا، منتشر شده است. هر پنج سیارک به عنوان اجرام نزدیک به زمین (NEO) طبقه‌بندی می‌شوند، اما به طور بالقوه خطرناک نیستند، بنابراین هیچ خطری برای سیاره ما ندارند.

اسامی این پنج سیارک به شرح ذیل است:

۱.  Asteroid ۲۰۲۲ QP۴: این سنگ فضایی دیروز در حدود ساعت ۹:۲۷ صبح با سرعت حدود ۲۵ هزار کیلومتر در ساعت از کنار زمین ما عبور کرد و در فاصله نسبتا نزدیک ۱ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۵۱۹ کیلومتری به زمین نزدیک شد.

۲.  Asteroid ۲۰۲۲ QQ۴: این سنگ فضایی تقریباً به اندازه یک هواپیمای تجاری با قطر ۳۳.۵۲۸ متر است. به گفته ناسا، در ۲۷ اوت، در فاصله ۵ میلیون و ۹۳۸ هزار کیلومتری به زمین ما نزدیک شده است. سرعت آن نیز حدود ۲۵ هزار کیلومتر بر ساعت است.

۴.  Asteroid ۲۰۲۲ QX۴: این سیارک حدود ۳۹ متر قطر داشته و با سرعت تقریبا ۲۹ هزار کیلومتر بر ساعت در ۲۹ اوت (فردا) در فاصله ۱ میلیون و ۸۳۴ هزار کیلومتری زمین قرار خواهد گرفت.

۵. Asteroid ۲۰۱۷ BU: فاصله این سیارک هم ۶ میلیون و ۵۱ هزار کیلومتری زمین خواهد بود و با قطر تقریبا ۳۳.۵ متری سرعتی معادل تقریبا ۲۵ هزار کیلومتری بر ساعت خواهد داشت.