طلوع‌کیان: هیچ تیمی ضعیف نیست/ مصر با تمام توان می‌آید

به گزارش خبرگزاری برنا، علیرضا طلوع کیان درمورد شرایط تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی مقابل آرژانتین اظهار داشت: ابتدا پیروزی مقابل تیم ملی آرژانتین را تبریک می‌گویم. به هر حال آنها دارنده مدال برنز المپیک بودند و بازیکنان بسیار شاخصی داشتند.

وی ادامه داد: امروز تمرین خیلی خوبی برگزار کردیم. طبق صلاحدید عطایی سرمربی تیم ملی، بازیکنان اصلی بازی روز گذشته سبک تمرین کردند و سایر نفرات هم تمرینات توپی خوبی را پشت سر گذاشتند. نیاز داشتیم که این نفرات بیشتر دست به توپ شوند.

مربی تیم ملی والیبال ایران درمورد میزان شناخت کادر فنی از تیم ملی مصر، عنوان کرد: با توجه به این‌که مصر در لیگ ملت‌ها حضور نداشت و بازی‌های کمی را در سال 2022 انجام داده است، تسلط زیادی روی عملکرد آنها نداریم و اطلاعاتمان محدود است. آنها یک بازی با اسلوونی و یک بازی با ترکیه انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین یک بازی هم در رقابت‌های قهرمانی جهان مقابل هلند انجام دادند که دیدیم ترکیب خوبی دارند. بازیکنان این تیم بلند قد و بسیار قدرتی هستند. سرویس‌های پرشی خوبی می‌زنند و ارتفاع اسپک آنها هم بالا است. انشالله بتوانیم برنامه ریزی خوبی داشته باشیم. آنها شاید در توپ گیری مشکلاتی داشته باشند، اما در اسپک، سرویس و دفاع خوب هستند. آنها در جابجایی‌ها هم مشکلاتی دارند اما هشت بار قهرمان قاره آفریقا شده‌اند.

طلوع کیان عنوان کرد: اینجا مسابقات قهرمانی جهان است و هیچ تیمی ضعیف نیامده است. بدون شک آنها با تمام توان بازی خواهند کرد، چون اگر به ایران هم ببازند، شانس شان برای صعود نزدیک به صفر خواهد شد.

مربی تیم ملی والیبال ایران درمورد نوسان‌های موجود در بازی‌ نخست تیم ایران، گفت: نوسان در بازی رخ می‌دهد و کادر فنی هم موظف است که نکات را به بازیکنان گوشزد کند. عطایی در تمرین با بازیکنان صحبت کرد تا از نظر ذهنی در شرایط خوبی قرار گیرند. بازیکنانی همچون اسفندیار، اسماعیل‌نژاد و حتی وادی کمتر مسابقات قهرمانی جهان را دیده‌اند. هرچقدر هم لیگ ملت‌ها فضای خوبی برای کسب تجربه باشد، اینجا اوضاع متفاوت بوده و 24 تیم برتر دنیا برای کسب نتیجه آمده‌اند و سطح بازی‌ها بسیار بالا است.

تیم ملی والیبال ایران ساعت 20 فردا (دوشنبه هفتم شهریور) در دومین مسابقه خود در مرحله مقدماتی قهرمانی جهان به مصاف مصر نماینده قاره آفریقا می‌رود. شاگردان بهروز عطایی شب گذشته در نخستین دیدار موفق به شکست سه بر دو آرژانتین شدند.

 انتهای پیام // 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف