طرح های عمرانی فرودگاه ساری با ۲۲۹ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از مازندران ، همچنین در این مراسم امید محبی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، بابایی کارنامی، نماینده مجلس و جمعی از مسوولان استانی حضور داشتند.

بخشی از این طرح‌ها شامل خرید و تملک اراضی و مستحدثات پیرامون فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری بود که در راستای طرح توسعه و نصب سامانه کمک ناوبری حدود ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن صرف شده است.

همچنین بخش دیگری از این طرح‌ها، خرید ماشین آلات و تجهیزات ایمنی و آتش نشانی و فنی است که برای ارتقای شاخص‌های ایمنی و تسهیلات فرودگاهی با اعتبار ۷۸ میلیارد تومانی خریداری و تامین شد.

طرح های عمرانی فرودگاه ساری با ۲۲۹ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید

اجرای دیواربتنی پیرامون فرودگاه برای تقویت شاخص‌های امنیتی و حفظ سطح ایمنی به طول هشت هزار متر با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هایی بود که با حضور وزیر ارتباطات و استاندار مازندران بهره‌برداری شد.

همچنین یکی دیگر از طرح‌های افتتاح شده، طرح توسعه اپرون برای افزایش تعداد محل پارک هواپیما و ایمنی، بود که با اعتبار حدود هشت میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

همچنین با حضور وزیر ارتباطات و استاندار مازندران، اجرای بلوار جدید دسترسی به فرودگاه شامل ۶۰۰ متر بلوار چهاربانده، اجرای پیاده رو به طول ۸۰۰ متر،فضای سبز،جمع آوری شبکه برق فشار متوسط و ضعیف،اجرای طرح روشنایی، اجرای کانال هدایت آبهای سطحی و سیستم مکانیزه آبیاری فضای سبز با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

فرودگاه شهدای ساری یکی از سه فرودگاه مازندران و تنها فرودگاه بین المللی این استان است که از سال ۱۳۷۲ فعالیتش را آغاز کرد، میانگین انجام پرواز سالانه در فرودگاه ساری چهار هزار و ۳۰۰ سورتی است که این فرودگاه در حال حاضر با در اختیار داشتن میانگین ۱۰ درصد پرواز هفتگی، از عملکرد بالاتری در مقایسه با دو فرودگاه نوشهر و رامسر برخوردار است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف