طرح توسعه خط تولید سقف کاذب خودرو افتتاح شد


طرح توسعه خط تولید سقف کاذب خودرو افتتاح  شد

طرح توسعه خط تولید سقف کاذب خودرو با میزان سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال و اشتغال برای ۸۰ نفر ظهر امروز (جمعه) در بخش چابکسر شهرستان رودسر به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان،  اسدالله عباسی استاندار گیلان با اشاره به نقش سرمایه‌گذاران در رشد و توسعه گیلان گفت: مدیران این واحد تولیدی از سطوح کارگری شروع به فعالیت کرده و اکنون صاحب چندین خط تولید هستند.

وی افزود: تمام تلاش خود را برای پیگیری مطالبات این شرکت از ایران خودرو انجام داده و در این راستا با وزیر صمت هم گفت و گویی داشتم.

سفر قریب الوقوع وزیر صمت به گیلان

وی با اشاره به سفر قریب الوقوع وزیر صمت به گیلان افزود: بسیاری از معادن، دست نخورده مانده و‌ یا با خام فروشی مواجه هستند که این امر منجر به تاکید رهبر معظم انقلاب و گله‌مندی رئیس جمهور شده که براین اساس از وزیر صمت خواستم تا به استان سفر کند تا از نزدیک وضعیت معادن را مشاهده کند.

استاندار گیلان معدن سنگرود را دارای یک‌ ظرفیت عظیم در استان دانست و بیان کرد: معدن سنگرود در گذشته در لوشان با سه هزار کارگر از بهترین امکانات رفاهی و درمانی برخودار بوده ولی با بی کفایتی عده‌ای، ذره ذره رو به نابودی رفته و چیزی دیگر باقی نمانده است.

واگذاری معدن سنگرود به بهره‌بردار جدید

عباسی از واگذاری معدن سنگرود به بهره‌بردار جدید خبر داد و افزود: با تلاش های صورت گرفته معدن سنگرود طی هفته آینده به بهره بردار دارای اهلیت واگذار می‌شود و امیدوارم در آینده‌ای نزدیک این معدن رونق سابق خود را به دست آورده و فعال شود.

وی با انتقاد از بانک‌های عامل در خصوص عدم همراهی با واحدهای تولیدی در کشور و به ویژه گیلان تصریح کرد:‌ یکی‌از عوامل نابودی معدن سنگرود برخی از بانک‌های عامل هستند که فقط در فکر منافع خود بوده و به مردم هیج توجهی ندارند که در هفته آینده جلسه رفع موانع در استانداری برگزار تا مشکلات برخی از واحدهای تولیدی در این استان سریعا برطرف شود وگرنه با بانک‌های مقصر برخورد خواهم کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه یکی از عوامل تعطیلی ۸۰۰ واحد تولیدی در این استان بانک‌های عامل هستند، گفت: دولت سیزدهم هدفش کمک به بخش تولید بوده و در این راستا ۱۱ هزار و ۸۰۰‌ میلیارد تومان از طریق مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به استان به بخش تولید اختصاص یافته که ماحصل آن احیای ۱۰۷ واحد تولیدی در این استان است.

 عباسی با تاکید بر لزوم توجه به شرکت‌های دانش بنیان در کشور افزود: شرکت‌های دانش بنیان یک ظرفیت در کشور است که باید دانشجویان فارغ التحصیل وارد کار و تولید شده و از واردات بی نیاز شویم.

وی با اشاره به اقدامات دولت در استان در خصوص افزایش اشتغال بیان کرد: هدف بنده به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان افزایش شغل برای جوانان استان بوده و با تلاش‌های صورت گرفته در بخش ایجاد اشتغال دارای رتبه پنجم کشور است.

استاندار گیلان حل مشکلات پیمانکاران در راستای تکمیل پروژه‌های عمرانی را یک اصل در دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: دولت یازدهم و دوازدهم به جای پرداخت طلب پیمانکاران به آنان اوراق مشارکت دو ساله می‌داد که مشکلی را برطرف نمی‌کرد اما در این دولت اهتمام جدی بر پرداخت مطالبات پیمانکاران همزمان با اتمام پروژه وجود دارد.