طراحی «گذر معدن» در یکی از معابر پایتخت

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره بررسی طرح «گذر معدن» در پایتخت اظهار داشت: این طرح از دوره پیشین شورای اسلامی شهر تهران در دستور کار کمیته فرهنگی قرار داشت اما متاسفانه پیشرفتی در پیشبرد این طرح حاصل نشد؛ اما به درخواست فعالان صنعت معدن مجددا این طرح در دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران و در کمیته فرهنگی به صورت کارشناسی شده و دقیق مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: همچنین در ادامه روند بررسی این طرح شهرداری منطقه 6  تهران نیز به منظور همکاری جهت پیشرفت طراحی گذر معدن همکاری لازم را داشت؛ از سوی دیگر پژوهش و طراحی اصلی طرح گذر معدن نیز توسط دانشگاه هنر و معماری پارس صورت گرفت و خوشبختانه پیشرفت خوبی نیز در طراحی این طرح حاصل شده است.

رئیس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بیان کرد: طرح گذر معدن قرار است در یکی از خیابان های اصلی شهر تهران اجرایی شود؛ نکته حائز اهمیت در این طرح این است که علاوه بر توجه ویژه به پیوست فرهنگی در این گذر موضوعات اجتماعی و گردشگری نیز مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

نادعلی ضمن تاکید بر لزوم توجه به اصناف در موضوعات فرهنگی پایتخت اظهار کرد: در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به دنبال ایجاد فضای مناسب هستیم تا بتوانیم با همکاری بین مدیریت شهری تهران و برخی از اصناف ضمن نوسازی فضای فرهنگی پایتخت به معرفی اصناف نیز بپردازیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: یکی از اصنافی که باید مورد توجه قرار بگیرد صنعت معدن کشور است. 

وی گفت: در طراحی گذر معدن تلاش خواهد شد تا به بخش های معرفی این صنعت، موضوعات تاریخی در این صنف و بخش های مختلف با رویکرد،  فرهنگی، هنری، گردشگری و اجتماعی اشاره شود و رویدادهای مرتبط با این صنعت نیز با هدف معرفی در این گذرتخصصی برگزار شود.

نادعلی گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این طرح ضمن کمک به صنعت داخلی کشور با پیوست فرهنگی الگوی مناسبی برای سایر کلانشهرهای کشور باشیم تا در زمینه توجه ویژه به صنایع داخلی کشوربا رویکرد فرهنگی گام بردارند.

انتهای پیام/