ضرورت همراهی مسئولان استان گیلان برای تکمیل کتابخانه مرکزی رشت


ضرورت همراهی مسئولان استان گیلان برای تکمیل کتابخانه مرکزی رشت

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: کتابخانه مرکزی رشت بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تکمیل آن همراهی همه مدیران استان را می‌طلبد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، محمد احمدوند معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در آیین تکریم و معارفه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک فرارسیدن هفته دولت گفت: استان گیلان از حیث داشتن مفاخری مانند آیت‌الله بهجت، آیت‌الله رودباری، دکتر معین و میرزا کوچک خان جنگلی شاید استانی کم‌نظیر باشد.

احمدوند تصریح کرد: در استانی که بزرگ‌پرور است، انجام کار فرهنگی سخت‌تر و پیچیده‌تر است و به همین مناسبت از زحمات مدیرکل پیشین کتابخانه‌های عمومی استان گیلان تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نسبت سایر دستگاه‌ها از حیث اعتبارات فاصله بسیار زیادی دارد، افزود: کتابخانه‌های گیلان بعضاً از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های کشور هستند و این امر وظیفه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان را سنگین‌تر می‌کند.

معاون مالی و اداری نهاد با اشاره به اینکه در استان گیلان بیش از ۱۰۰ کتابخانه عمومی وجود دارد بر ضرورت رفع مشکلات کتابخانه‌ها و افزایش سرانه کتابخانه‌ای در این استان تأکید کرد و گفت: کتابخانه مرکزی رشت بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تکمیل آن همراهی همه مدیران استان را می‌طلبد و ما هم در تجهیز این کتابخانه تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.

تودیع و معارفه

احمدوند افزود: بخش کودک نیز یکی از نکات مورد تأکید و توجه نهاد در ایجاد و تأسیس کتابخانه‌های عمومی است و امروز تقریباً همه کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور دارای بخش کودک هستند.

وی عادلانه کردن پرداخت‌ها را از اهدافی که در نهاد دنبال می‌شود، خواند و تصریح کرد: اولین اولویت دبیرکل و معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پیگیری امور معیشتی کتابداران است و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به عنوان رئیس هیئت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور به جد این موضوع را پیگیری کرده است.

DSC_0165

معاون اداری و مالی نهاد همراهی سازمان‌های مختلف استان گیلان با اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان را خواستار شد و خاطرنشان کرد: انتظار داریم اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان همچنان ارتباط خوب خود را با نمایندگان مردم استان در مجلس با هدف پیشبرد فرهنگ کتاب و کتابخوانی حفظ کرده و ادامه دهد.