ضرورت رعایت عدالت در توزیع منابع و اعتبارات در سر فصل های مختلف / جذب ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی و ورزشی

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ایمان سبحان نژاد  در یک سفر دو روزه در دیدار با برخی معاونان و مدیران کل ستادی وزارت آموزش و پرورش در تهران با بیان این مطلب گفت:باید عدالت در توزیع منابع و اعتبارات در سر فصل های مختلف از جمله سرانه دانش آموزی ، مدارس شبانه روزی، هزینه های اداری،اجاره بها حامل های انرژی،پرداخت حق التدریس، هزینه های عمرانی ،پاداش بازنشستگان و برون سپاری انجام شود.

وی افزود :رعایت عدالت در تمامی شاخص های ذکر شده به مثابه رعایت عدالت آموزشی ،تربیتی و فرهنگی است که در نتیجه بازخورد آن ، عرصه تعلیم و تربیت وآموزش و پرورشی پویا و با نشاط در تمامی نقاط کشور را در پی دارد.

سبحان نژاد همچنین خواستار افزایش میزان سرانه های دانش اموزی به منظور کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی ، یارانه غذایی،خرید دفترچه دانش آموزان مناطق محروم و توسعه اردوگاههای آموزشی و فرهنگی و فضاهای ورزشی شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت صیانت از اموال منقول و غیرمنقول اشاره کرد و گفت:راهکار مناسب برای نگهداری از این اموال تامین نیروی انسانی مورد نیاز است که وزارت آموزش و پرورش در این زمینه باید چاره اندیشی کند. 

سبحان نژاد یکی از مشکلات پیش روی ادارات آموزش و پرورش در شهرستانها و مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد را کمبود نیروی انسانی در پست های از جمله خدماتی،سرایداری و راننده  اعلام کرد و افزود:به علت حذف شدن تعداد زیادی از پست های ذکر شده استان کهگیلویه و بویراحمد، هم اکنون نیاز مبرم به ۵۸۰ نیروی خدماتی دارد .

وی در ادامه به تعیین‌تکلیف نیروهای طرح مهرآفرین و پرداخت مبلغ علی الحساب حاصل از افزایش حقوق با اجرای طرح رتبه بندی اشاره کرد و خواستار توجه ویژه وزارتخانه برای رفع این دو مهم شد.

معاون برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت ساماندهی مراکز رفاهی و مرتفع نمودن مشکلات بیمه ای فرهنگیان ،ایجاد الگوی فضای طرح بوم متناسب با استعدادهای گردشگری و توریستی استان با استفاده از فضاهای مازاد بر سرانه فضاهای آموزشی استان تاکید کرد و گفت:باید ساماندهی خودروهای فرسوده و صدور مجوز برای تعیین تکلیف آنها به طور جد در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد.

سبحان نژاد در پایان سخنانش از جذب ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در این سفر دو روزه برای حوزه‌های مختلف خبر داد و افزود:این اعتبار برای خرید تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی و ورزشی اختصاص یافت.

انتهای پیام 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف