ضرورت برگزاری نمایشگاه نقاشی آموزشگاه‌های هنری نوشهر تا پایان سال


ضرورت برگزاری نمایشگاه نقاشی آموزشگاه‌های هنری نوشهر تا پایان سال

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر گفت: تمامی آموزشگاه‌های هنرهای نقاشی تجسمی تا پایان سال موظف به برگزاری نمایشگاه از هنرجویان منتخب خود هستند که البته ما نیز آنها را همراهی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، بابک شمس ناتری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نوشهر در آیین اختتامیه نمایشگاه آثار منتخب هنرجویان آموزشگاه‌های آزاد هنرهای تجسمی نوشهر که به مناسبت هفته دولت با حضور مسئولان و هنرمندان در محل نگارخانه این اداره برگزار شد، اظهار داشت: هنرمندان از اقشار مؤثر جامعه با روحیه عاطفی حساس هستند که در خلق آثار هنری با رویکرد به تصویر کشیدن برخی چالش‌های فرهنگی و اجتماعی به آنها کمک می‌کند.

وی ادامه داد: تعقل و دانایی0 از بارزترین ویژگی‌های هنرمندان نقاش است که در هر یک از آثار نقاشی آنها به وضوح قابل مشاهده و لمس است و این نشان می‌دهد هر اثر یک نقاش هنرمند ریشه در عقل‌گرایی او برای بیان و انتقال اندیشه‌ای پویا و سازنده دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر با بیان اینکه وزن آثار تولیدی هنرمندان نقاش نوشهر فراتر از شهرستان است، تأکید کرد: برای بهترین بودن در سطح استان مازندران به تنهایی نمی‌توانیم ادعا کنیم بلکه نیاز به همراهی آموزشگاه‌ها همراه با ایده و طرح‌های آنها داریم.

وی افزود: تمامی آموزشگاه‌های هنرهای نقاشی تجسمی تا پایان سال موظف به برگزاری نمایشگاهی از آثار هنرجویان منتخب خود هستند که البته ما نیز آنها را همراهی می‌کنیم.

شمس ناتری ابراز داشت: در حوزه ارزیابی عملکرد آموزشگاه‌ها اگر چه در حق برخی اجحاف شد اما باید کمک کنیم تا آموزشگاه‌هایی با درجه کیفی بالاتر داشته باشیم.

وی بیان داشت: آموزشگاه فقط برای آموزش نیست بلکه مأمنی برای جریان‌سازی حوزه هنری در شهرستان محسوب می‌شود و این فرصت مغتنمی برای توسعه و تعالی هنر است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر در پایان با اشاره به اینکه در نمایشگاه آثار منتخب هنرجویان آموزشگاه‌های آزاد هنرهای تجسمی نوشهر 43 اثر از 43 هنرجوی از 21 آموزشگاه شهرستان از 2 تا 7 شهریور شرکت کردند، گفت: در مراسم اختتامیه این نمایشگاه از 65 هنرمند نقاش شرکت کننده با اهدای لوح تجلیل شد.