صیانت اسنپ چت از کودکان

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا، اسنپ چت به والدین این امکان را می‌دهد که بدون حساس کردن کودکانشان بر مکالمات آن‌ها در این برنامک نظارت کنند، این ابزار جدید Family Centre نام دارد و خانواده‌ها امکان لینک کردن آن به صفحۀ فرزندان خود را خواهند داشت، البته برای استفاده از این افزونه لزوما خانواده‌ها باید کاربر اسنپ چت باشند و دنبال‌کنندۀ حساب فرزند خود نیز باشند.

افزونۀ جدید اسنپ جدید به والدینی که دنبال کنندۀ فرزند خود هستند، اجازه می‌دهد تا متوجه شوند که فرزندشان با چه کسی صحبت کرده است، البته مدیران این پلتفرم مدعی هستند که اجازۀ دسترسی به چت‌های خصوصی به والدین داده‌ نخواهد شد اما خانواده‌ها می‌توانند حساب‌های نگران‌کننده را به مدیران این برنامک معرفی کنند تا مورد بررسی تیم ایمنی اسنپ چت قرار بگیرند. 

اسنپ چت در ارتباط با سرویس جدید خود عنوان کرده است که مرکز خانواده این برنامک را درست همانند تعاملات فرزندان و خانواده در دنیای واقعی طراحی کرده‌ایم همانطور که والدین در بعد فیزیکی زندگی دوستان فرزندان خود را می‌شناسند اما امکان گوش دادن به مکالمات آنان را ندارد، در اسنپ چت نیز این بستر را فراهم کرده‌ایم که لیست دوستان کودکان و نوجوانان خود را در اختیار داشته باشند اما امکان خواندن مکالمات را ندارند.

مدیران این شرکت مدعی هستند که این ویژگی جدید از استقلال و حریم خصوصی نوجوانان محافظت می‌کند اما در عین حال ایمنی آنان را نیز تقویت می‌کند.

بدین ترتیب اسنپ‌چت به شرکت‌های فناوری ملحق می‌شود که برای افزایش ایمنی کودکان ویژگی‌هایی جدیدی را تعریف می‌کند تا پاسخ مثبتی به نگرانی دولت‌های سراسر جهان نسبت به امنیت کودکان در فضای مجازی داده باشد.  

برمبنای همین نگرانی دولت‌های مرکزی بود که طی ماه‌های اخیر سازندگان گوشی‌های هوشمند ابزارهایی را در نظر گرفته‌اند تا والدین اجازه پیدا کنند، زمان استفادۀ کودکان خود از گجت‌های هوشمند را مدیریت کنند. 

دولت انگلستان در مراحل نهایی تدوین لایحه ایمنی آنلاین است که شرکت‌های فناوری را مجبور می کند از کاربران زیر سن قانونی در برابر محتوای مضر یا صریح در رسانه‌های اجتماعی محافظت کنند. شرکت‌های فناوری در صورتی که قوانین موضعه را رعایت نکنند با جریمه‌های میلیارد پوندی روبرو خواهند شد.

انگلیس همچنین قصد دارد تا شرکت های فناوری را ملزم به طراحی برنامه‌هایی کند که ایمنی کودکان و نوجوانان را در اولویت خود قرار می‌دهند.

انتهای پیام/

 

خبرنگار: زهرا وجدانی 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف