صعود به عنوان تیم دوم با قبول شکست مقابل هلند

به گزارش خبرگزاری برنا، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان 2022 که از روز جمعه چهارم شهریور با حضور 24 تیم در 6 گروه و در دو کشور لهستان و اسلوونی آغاز شده بود، امروز (چهارشنبه نهم شهریور) با برگزاری 6 دیدار به پایان می‌رسد.

در سومین مسابقه آخرین روز مرحله مقدماتی دو تیم ایران و هلند از گروه F به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی سه بر یک نتیجه این مسابقه را به حریف قدرتمند خود واگذار کردند.

ملی‌پوشان کشورمان در ست دوم این دیدار 25 بر 21 هلند را شکست دادند اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 20 و 25 بر 18 مغلوب حریف خود شدند.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی در ابتدای این مسابقه از ترکیب محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، مرتضی شریفی، امیرحسین توخته، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

روبرتو پیازا سرمربی تیم ملی والیبال د نیز از وسل کمینک، نیمیر عبدالعزیز، میچل پارکینسون، فابیان پلاک، تیس ترهورست، جونیور توینسترا و روبرت آندرینگا در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

امتیاز نخست این مسابقه برای تیم ایران ثبت شد، اما پنج امتیاز متوالی برای هلند با سرویس‌های قدرتمند نیمیر عبدالعزیز برای این تیم به دست آمد و عطایی مجبور شد که شهروز همایونفرمنش را برای تقویت دریافت ایران وارد زمین کند که سرویس بعدی این بازیکن هلندی به اوت رفت.

سرویس‌های قدرتمند و هدف‌دار نقطه قوت تیم هلند در این ست بود و دریافت ایران را با مشکل جدی روبرو کرد. در امتیاز 14 بر 9 به سود هلند امیرحسین اسفندیار نیز به زمین آمد. در امتیاز 15 بر 11 به نفع هلند سرویس دوباره به نیمیر رسید و دو امتیاز متوالی گرفت تا عطایی به بهانه ویدئوچک یک استراحت به بازیکنان بدهد و سرویس بعدی این بازیکن به تور خود و در زمین هلند فرود آمد.

در امتیاز 21 بر 14 محمدطاهر وادی برای ایران سرویس زد و تیم ایران چهار امتیاز متوالی کسب کرد. در نهایت این ست 25 بر 22 به سود هلند به پایان رسید.

در ست دوم نخستین امتیاز به تیم ایران رسید، اما هلندی‌ها کم‌کم امتیازات را به نفع خود ثبت کردند تا هفت بر چهار از ایران پیش بیافتند. تیم ایران در امتیاز 9 با هلند برابر شد و پوئن نهم با دفاع توخته به دست آمد. رقابت دو تیم تا امتیاز 16 بر 14 به سود ایران بسیار نزدیک پیش رفت و سرمربی هلند درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز 22 بر 19 به نفع ایران صابر کاظمی هم به بازی آمد و در نهایت این ست 25 بر 21 به سود ایران به پایان رسید تا دو تیم در ست شماری یک بر یک برابر شوند.

ست سوم با امتیاز سرویس عبدالعزیز برای هلند آغاز شد و در امیتاز سوم دو تیم برابر شدند. در امتیاز 10 بر 7 به سود هلند، عطایی درخواست وقت استراحت کرد که اختلاف امتیاز دو تیم زیاد نشود، تیم ایران سپس دو امتیاز متوالی به دست آورد. در امتیاز 18 بر 16 به نفع هلند، پیازا وقت استراحت گرفت و عطایی نیز بعد کسب دو امتیاز هلندی‌ها وقت استراحت درخواست کرد. در نهایت این ست 25 بر 20 به سود هلند به پایان رسید تا این تیم دو بر یک از ایران پیش بیافتد.

تیم ملی والیبال ایران در ست چهارم به‌رغم این‌که چند امتیاز از حریف پیش بودند، 25 بر 18 نتیجه را واگذار کرد تا سه بر یک مغلوب هلند شود و با دو برد و پنج امتیاز به عنوان تیم دوم جدول راهی مرحله یک هشتم نهایی مسابقات شود. هلند نیز با سه برد و 8 امتیاز صدرنشین شد.

الروسی الاحمدی حمید محمد از امارات و گروتودروس اپامینوداس از آلمان داوران اول و دوم این مسابقه بودند.

مسابقه دو تیم ایران و هلند سومین جدال تاریخ والیبال دو کشور بود که نتیجه آن دو برد و یک شکست برای نماینده سرزمین لاله‌ها است. آخرین رویارویی هلند و ایران در هفته نخست لیگ ملت‌ها 2022 بود که شاگردان عطایی سه بر صفر در برزیل مغلوب این تیم شدند.

تیم ملی والیبال ایران قبل از شروع این مسابقه با 285 امتیاز در رتبه هفتم جهان قرار داشت و تیم هلند با 232 امتیاز در جایگاه سیزدهم بود.

در دیگر مسابقه گروه ایران (F)، تیم آرژانتین سه بر دو مصر را شکست داد و با یک برد و چهار امتیاز در رتبه سوم جدول قرار گرفت.

در دیدار همزمان و به میزبانی لهستان از گروه A تیم صربستان موفق به شکست سه بر صفر تونس با امتیازهای 29 بر 27، 25 بر 15 و 25 بر 17 شد.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف