صدور قریب به 70 هزار گذرنامه و برگ گذر مرزی به عتبات عالیات در هرمزگان


صدور قریب به 70 هزار گذرنامه و برگ گذر مرزی به عتبات عالیات در هرمزگان

فرمانده انتظامی هرمزگان از فعالیت شبانه روزی پلیس گذرنامه و صدور 63 هزار گذرنامه جدید و پنج هزار و700 برگ گذرمرزی ویژه اربعین حسینی در استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان در تشریح این خبر عنوان کرد: از ابتدا شروع ثبت نام و اخذ گذر نامه برای همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی با تلاش های همه جانبه و شبانه روزی پلیس گذر نامه استان تاکنون 63 هزار جلد گذرنامه جدید و پنج هزار و 700 برگ گذر مرزی برای شهروندان و مردم ولایی استان صادر شده است.

وی با اشاره به تمدید اعتبار دو هزار فقره گذرنامه برای مراجعه کنندگان، افزود: با هدف اطلاع رسانی و آکاه‌سازی عمومی در خصوص نحوه شرایط و فرآیند صدور و اخذ گذرنامه با برنامه ریزی و هماهنگی های صورت گرفته با دفاتر ائمه‌ جمعه استان با حضور کارشناسان پلیس گذرنامه در حاشیه برگزاری نماز جمعه میز خدمت ارائه و نسبت به پاسخگویی و رفع ابهام شهروندان علاقمند به حضور در همایش عظیم پیاده روی به کربلای معلی اقدام شده است.

این مقام ارشد انتظامی استان اظهار داشت: ارائه خدمات پلیس به زائران عتبات و عالیات به صورت دو شیفت صبح و عصر از ساعت هفت صبح تا 18 عصر انجام و نسبت به صدور گذرنامه، تمدید اعتبار و تعیین تکلیف وضعیت سفر شهروندان و مردم استان اقدام می گردد.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: با هماهنگی و برنامه ریزی های صورت گرفته تدابیر لازم در خصوص تأمین نظم و امنیت انتظامی ، اجتماعی و ترافیکی زائران در طول مسیر تا مرز توسط پلیس اندیشیده شده و نیروهای مجرب و دارای تخصص و تجربه اعزام شده اند.

سردار جعفری تصریح کرد: با هماهنگی و تدابیر صورت گرفته توسط مجموعه فرماندهی انتظامی استان تعداد یک کاروان کربلایی اولی ها نیز به تعداد 35 نفر با یک دستگاه اتوبوس و با حمایت مادی و معنوی پلیس استان برای شرکت در همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی به کربلا اعزام شدند.