شوک به بازار رمزارزها/ سقوط بیت کوین و اتریوم سقوط کرد

به گزارش اقتصادنیوز ، از عصر دیروز تا به حال بازار با یک شیب تند در حال سقوط است. بیت کوین و آلت کوین ها طی این مدت دچار یک شوک قیمتی شده اند. در حال حاضر بیت کوین با افت 5 درصدی در حدود قیمت 20200 دلار معامله می شود. قیمت صبح امروز تا 20036 دلار هم کاهش یافت اما اکنون مقداری بهبود یافته است.

بیت کوین طبق معمول در زمان کاهش سنگین، پرحجم معامله شد و طی شبانه روز گذشته بیش از 43 میلیارد دلار معامله در این ارز انجام شده است. این رقم تقریبا 50 درصد بیشتر از ارزش معاملات روزهای عادی بیت کوین است. ارزش بازار بیت کوین هم با سقوط اخیر به 386 میلیارد دلار رسیده است.

چیزی که از روز گذشته استارت سقوط ارزهای دیجیتال را زد، سخنان رئیس بانک مرکزی آمریکا بود که گفته ممکن است نرخ بهره 0.5 الی 0.75 درصد درصد افزایش یابد.

تحلیلگران بر این باورند که افزایش احساس ریسک گریزی در بازار، قیمت بیت کوین را به کمتر از 20 هزار دلار می رساند که البته رسیدن قیمت به اعداد کمتر از 20 هزار دلار، در شرایط فعلی خیلی دور از ذهن نیست و قیمت با یک نوسان می تواند این اعداد را ببیند.

سقوط 200 دلاری اتریوم

اتریوم در روند نزولی شیب تندتری نسبت به بیت کوین دارد. در حال حاضر قیمت با افت 9 درصدی در حدود 1500 دلار است. در شوک نزولی صبح امروز، قیمت به 1478 دلار هم رسید. این در حالی است که عصر دیروز قیمت تا نزدیکی 1700 دلار هم صعود کرده بود.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته بیش از 27 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم 183 میلیارد دلار است.

چنانچه اتریوم قیمت 1500 دلار را از دست بدهد و زیر آن تثبیت شود احتمال یک افت دیگر در این آلت کوین وجود دارد.

سقوط اکثر آلت کوین ها

امروز به جز لئو، تمام آلت کوین ها در فهرست 50 ارز برتر بازار منفی هستند. لئو هم البته رشد کمتر از یک درصد داشته و در اصل فقط توانسته از سقوط نجات پیدا کند و رشد خاصی نداشته است.

اما تعداد زیادی از آلت کوین ها افت بیش از 7 درصد داشته اند. اتم با افت 13 درصدی بزرگ ترین افت را داشته، تتا نتورک هم تقریبا 12 درصد افت کرده است. الروند و یونی سواپ نیز بیش از 10 درصد افت کرده اند. حدود 15 آلت کوین دیگر هم افتی بین 7 الی 10 درصد داشته اند.

ارزش بازار به کمتر از یک تریلیون دلار رسید

با سقوط اخیر، ارزش بازار رمز ارزها دوباره به کمتر از یک تریلیون دلار رسیده است. با افت حدود 6 درصدی، کل رمز ارزها در مجموع 972 میلیارد دلار ارزش دارند.

اما ارزش معاملات با رشد 46 درصدی به 93 میلیارد دلار رسیده است. ارزش معاملات دیفای 6 میلیارد دلار بوده و ارزش معاملات استیبل کوین ها هم عدد 84 میلیارد دلار را نمایش می دهد.