شهرداری برای ساماندهی خانه‌مسافرها همکاری نمی‌کند

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، بعد از اینکه مقرر شد ساماندهی خانه‌مسافرها به صورت اصولی و اساسی انجام شود، میراث فرهنگی فراخوانی برای دعوت از شرکت‌های خصوصی داد تا این شرکت‌ها متولی ساماندهی شوند.

در ادامه یک شرکت دانش‌بنیان متولی ساماندهی شده و وارد عمل شد اما گویا در ادامه کار این شرکت که بسیار علمی هم پیش می‌رود، موانعی وجود دارد که ممکن است باعث اختلال در کار شود.

در همین راستا با مجری ساماندهی خانه‌مسافرها و مدیر شرکت دانش‌بنیان رویان پژوهان الکترونیک هگمتانه صحبت کردیم که اظهار کرد: بیشترین گره کار ما اکنون در شهرداری است و این شهرداری است که همکاری لازم را با ما ندارد.

محمد عرب‌‌زاده به اقدامات این شرکت برای ساماندهی خانه‌مسافرها اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی مرکز تماس ۱۸۳۴ شماره تماسی است که هم برای رزرو و هم برای دریافت شکایات و انتقادات طراحی شده است.

وی با بیان اینکه اکنون سایت آماده شده است افزود: در این سایت هم مالکان و هم موجرها می‌توانند ثبت‌نام کنند و مسافران به صورت آنلاین رزرو کرده و مالکان نیز اجاره دهند.

مجری ساماندهی خانه مسافرها با بیان اینکه اپلیکیشنی هم طراحی شده که قابلیت نصب بر روی گوشی تلفن همراه را دارد افزود: این برنامه علاوه بر اینکه هزینه‌ای برای مالکان در حین ثبت‌نام ندارد، بلکه در حساب کاربری مالک پس از ثبت‌نام اولیه ۵۰۰ هزار تومان اعبتار اولیه نیز شارژ می‌شود.

وی از عدم همکاری شهرداری در نصب بنر و چهار کانکس‌ در ورودی شهر سخن گفت و یادآور شد: با وجود اینکه شهرداری در زمینه گردشگری نیز خود رسالت دارد اما همکاری نمی‌کند به طوری که برای نصب بنر هزینه می‌خواهد و برای کانکس‌های ورودی شهر نیز درخواست اجاره کرده است.

عرب‌زاده با بیان اینکه ما یک شرکت دانش‌بنیان هستیم و هنوز درآمد آنچنانی نداریم که برای کانکس‌‌ها اجاره پرداخت کنیم بیان کرد: امسال سال حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان هم نامگذاری شده که امیدواریم شهرداری نیز با همکاری در این موضوع ما را حمایت کند.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که کانکس‌ها مستقر نشود، کارتن بدستان نیز فعالیت خواهند داشت گفت: دستگاه‌های متولی مثل شهرداری باید همکاری لازم را داشته باشند اما برای تامین برق کانکس‌ها نیز گفته باید از پنل خورشیدی استفاده کنید در حالی که شهرداری موظف به تامین برق است.

مجری ساماندهی خانه‌مسافرها با تاکید بر اینکه با رسیدن شهریورماه پیک حضور مسافر در همدان را از دست دادیم عنوان کرد: شهرداری حتی برای اطلاع‌رسانی و نصب بنر و داربست هم از ما هزینه می‌خواهد در حالی که شهرداری خود بخش گردشگری دارد و باید همکاری کند.

وی در پایان سایت طراحی شده این شرکت را دارای ویژگی‌های مثبت برای مسافر و مالک دانست و گفت: در این سایت برای گردشگرانی که ثبت‌نام کنند نیز تخفیف اماکن دیدنی داده می‌شود، راهنمای گردشگری دارند و خدماتی که می‌تواند در طول سفر به آنها کمک کند اما در صورتی که دستگاه‌های اداری ما را یاری کنند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف