شماره 29 مجله عصر اندیشه بر پیشخوان مطبوعات

به گزارش خبرگزاری تسنیم، موضوع پرونده اصلی این شماره که در طرح جلد مجله نیز انعکاس یافته، به ضرورتِ گریزناپذیرِ بازتولید ایدئولوگ‌هایی همچون شهید بهشتی برای حراست از گفتمان انقلاب اسلامی اختصاص دارد. گفتگوهایی با علی ذوعلم، سید جواد ورعی و محمدرضا تاجیک و سید جواد حسینی در این پرونده خواندنی به نظر می‌رسد.

عصر اندیشه در بخش اقتصادی خود به سراغ ربا در سیستم بانک‌داری رفته و این موضوع چالش‌برانگیز را با سید مصطفی موسوی اصفهانی،‌ احمد مبلغی، حسین عبده تبریزی و علی‌اشرف افخمی به بحث گذاشته است. پرونده جامعه‌شناسی مجله نیز به نوجوانان دهه هشتادی و مسائل آن‌ها توجه نشان داده و با سید بشیر حسینی و اشکان خطیبی باب گفتگو گشوده است.

در بخش بین‌الملل، عصر اندیشه دغدغه بررسی نظم جهانی پس از بحران اوکراین را داشته و گفتگوی کوتاه با رابرت کوهین، دانشمند سرشناس روابط بین‌الملل و مصاحبه تفصیلی با کیهان برزگر از مطالب شاخص این بخش مجله به شمار می‌آیند.

در بخش کتاب، گفتگو با هدایت‌الله بهبودی نویسنده کتاب «رضانام تا رضاخان» و برنده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی می‌تواند جالب توجه باشد. علاوه بر این‌ها چند تک‌نگاری نیز در موضوعات مختلف در صفحه‌های آغازین مجله به چشم می‌خورد.

نسخه مکتوب عصر اندیشه 29 را می‌توانید از کیوسک‌های مطبوعاتی و کتابفروشی‌های منتخب تهران و شهرستان‌ها و نسخه الکترونیک آن را می‌توانید از درگاه‌هایی چون کتابراه، جار، طاقچه، فیدیبو و مگیران تهیه نمایید.

انتهای پیام/