‌شرایط دریافت ویزای کشور مجارستان

افراد بسیاری به دلایل مختلف و به منظور هدف مشخصی قصد سفر به مجارستان را دارند، پس برای دریافت ویزای مجارستان نیاز هست که نوع ویزا را متناسب با هدف خود مشخص کنید. برای گرفتن ویزای کشور مجارستان می توانید به سایت سفری دیگر مراجعه نمایید و از تمام شرایط اخذ ویزای کشور مجارستان اطلاع یابید.

شرایط دریافت ویزای کشور مجارستان

همان طور که گفتیم برای این که بتوانید ویزای مجارستان را دریافت کنید، باید شرایط اخذ آن را داشته باشید. در زیر شرایطی که برای دریافت ویزای کشور مجارستان نیاز می باشد را بیان می کنیم. دقت کنید که داشتن این شرایط برای گرفتن ویزا الزامی است.

 • تمکن مالی یکی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای کشور مجارستان به حساب می آید. این یعنی فرد از لحاظ مالی توانایی پرداخت هزینه های زندگی را داشته باشد و بتواند روی دارایی خود حساب باز کند. گواهی تمکن مالی تضمینی برای نشان دادن توانایی مالی شما دربرابر هزینه های لازم است.

 • از دیگر شرایط اخذ ویزا که بسیار اهمیت دارد، می توان به گردش حساب فرد متقاضی اشاره کرد. برای دریافت ویزای مجارستان گردش حساب چند ماه آخر بررسی می شود. این موضوع تاثیر بسزایی در اخذ ویزا داشته و حتی می توانند به خاطر این مورد درخواست ویزای شما را رد کنند. مبلغی که به حساب شما واریز و یا از حسابتان خارج شده است، خیلی مهم نیست. اما این تعداد تراکنش های حساب شماست که بسیار مورد توجه می باشد.

 • ویزای کشور مجارستان به صورت تکی به افراد ارائه نمی شود؛ زیرا پناهندگان زیادی از ایران به کشورهای عضو اتحادیه شینگن مهاجرت کردند؛ به همین خاطر کشور مجارستان از صدور ویزا برای متقاضیان تک نفره خودداری می کند. برای گرفتن ویزای مجارستان باید به صورت گروهی اقدام نمایید و با تورهای گروهی برای دریافت این ویزا مراجعه کنید.

انواع ویزا برای ورود به کشور مجارستان

با توجه به این که هدف شما از سفر به کشور مجارستان چیست، باید ویزای مربوط به آن را دریافت کنید. در ادامه برخی از انواع ویزای مجارستان را نام می بریم و اطلاعاتی مخصوص به هرکدام در اختیار شما قرار می دهیم. از طریق سایت سفری دیگر می توانید اطلاعات بیشتری را درباره ویزاهای مجارستان به همراه مدارک مختص به آن ها کسب کنید.

ویزای توریستی کشور مجارستان

مکان های گردشگری و مناطق فوق العاده زیبای این کشور سبب شده تا افراد زیادی مشتاق سفر به مجارستان شوند. یکی از ویزاهای پر طرفدار کشور مجارستان همین ویزای توریستی آن است. افرادی که این ویزا را دریافت می کنند، می توانند مدت زمان90 روز در تمام حوزه شینگن سفر کنند، در واقع در دست داشتن ویزای توریستی کشور مجارستان به مانند داشتن ویزای توریستی تمام کشورهای عضو اتحادیه شینگن است.

برای دریافت این ویزا نیاز می باشد که متقاضیان شرایطی را دارا باشند، علاوه بر تمکن مالی و ارائه گردش حساب باید دقت کنند که نداشتن سابقه و سوء پیشینه، ارائه مدارک معتبر و تائید افسر همگی برای اخذ ویزا مورد نیاز است؛ همچنین درصورتی که شخصی برای شما دعوت نامه ارسال نموده باید آن را ارائه دهید.

ویزای تحصیلی کشور مجارستان

با وجود شرایط مناسب برای تحصیل در این کشور مانند معتبر بودن مدرک اخذ شده از دانشگاه های این کشور، سطح آموزش عالی، شرایط مساعد زندگی و… دانشجویان بسیاری برای تحصیل به این کشور سفر می کنند. سطح علمی بسیار بالا و اعتبار دانشگاهای این کشور موجب شده تا افراد زیادی اشتیاق تحصیل در کشور مجارستان را داشته باشند. با این نوع ویزای مجارستان، در تمام مدت تحصیل دانشجویان می توانند به راحتی به دیگر کشورهای حوزه شینگن سفر کنند.

اخذ ویزای تحصیلی هم مانند سایر ویزاها نیازمند ارائه مدارک معتبر می باشد. دقت کنید که دانشجویانی که سن آن ها کمتر از 18 سال است و هنوز به سن قانونی نرسیده اند، باید رضایت نامهای از والدین خود ارائه دهند. پس از پایان تحصیلات افراد می توانند با داشتن شغل مناسب ویزای کاری دریافت کرده و سپس از این طریق اقدام به گرفتن اقامت دائم در این کشور نمایند.

ویزای کاری کشور مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که امکانات و شرایط بسیار خوبی برای کار در آن فراهم شده است. هزینه زندگی در این کشور کمتر از سایر کشورهای اروپایی بوده و از لحاظ اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار دارد؛ همچنین مجارستان از امنیت بالایی برخوردار است. همه این ها دست به دست هم داده، تا شرایط کار در این کشور به گونه ای باشد که افراد زیادی علاقه مند به سفر به این کشور شوند.

برای دریافت ویزای کاری باید حتما از طرف یک Job offer دعوت نامه داشته باشید، اما قبل از این کارفرما باید آگهی استخدام خود را در مجارستان به مدت 3 ماه انجام داده باشد. درصورتی که فردی مناسب برای کار پیدا نشد، در آن زمان می تواند از سایر کشورها اقدام به جذب نیرو نماید. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا زبان مجارستانی برای دریافت ویزای کاری بسیار اهمیت دارد.

ویزای ترانزیت کشور مجارستان

ویزای ترانزیت یکی دیگر از ویزاهای کشور مجارستان است. درصورتی که قصد سفر به کشوری غیر از کشورهای حوزه شینگن را داشته باشید و در این بین نیاز باشد در کشور مجارستان توقفی جهت تعویض پرواز خود داشته باشید، باید برای دریافت این ویزا اقدام کنید. ویزای ترانزیت برای افرادی می باشد که در کشوری خارج از کشورهای عضو اتحادیه شینگن زندگی می کنند .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مجارستان

قبل از این که مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مجارستان را برای شما عنوان کنیم، بهتر است بدانید که باید همراه تمامی مدارک شما یک نسخه ترجمه شده از آن باشد. برای این کار به دارالترجمه مراجعه کرده و مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید.

 • ارائه فرم درخواست برای ویزای مجارستان

 • ارائه گذرنامه، در صورت وجود گذرنامه های پیشین ارائه آن ها نیز الزامی است.

 • دو قطعه عکس جدید در ابعاد 3.5×4.5

 • ارائه گواهی گردش حساب

 • تمکن مالی

 • رزرو کردن بلیت هواپیما برای رفت و برگشت

 • ارائه بیمه نامه مسافرتی

 • ارائه مدارک مربوط به رزرو هتل

 • مدارک شغلی

 • ارائه دعوت نامه در صورت وجود

 • ارائه کارت شناسایی به همراه شناسنامه

 • رسید های مربوط به پرداخت هزینه ویزای مجارستان

 • ارائه اصل سند ملک در صورت وجود

در آخر

به خاطر شرایط مناسب کاری، تحصیلی، گردشگری و… کشور مجارستان، بدیهی است اگر افراد زیادی علاقه مند سفر به این کشور باشند. یکی از مزایای ویزای مجارستان این است که با دریافت این ویزا به راحتی می توانید به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید؛ از این رو ما در این مقاله سعی داشتیم به گونه ای شما را با شرایط دریافت ویزای مجارستان آشنا سازیم، تا ضمن مشخص کردن هدف خود از سفر بتوانید به درستی مدارک مورد نیاز را مهیا و آماده سفر شوید.

از توجه و همراهی شما سپاس گزاریم.