شرایط اداره کشور با مذاکرات و بدون مذاکرات هسته‌ای فراهم است

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: امروز دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران با اخم ابرو و لبخند لب طرفین مذاکره، واکنش نشان نمی‌دهند، بلکه بر اساس منویات و سیاست‌های کلان خارجی کشور وارد مذاکره شدند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید صولت مرتضوی امروز جمعه به مناسبت هفته دولت و نظارت میدانی بر اجرای مصوبات به استان قم در نشست شورای اداری این استان، با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: این مذاکرات به نتیجه برسد یا نرسد امکانات موجود برای اداره کشور فراهم است.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور در حوزه راهبردی دیپلماسی دولت؛ سیاست، عزت، حکمت و مصلحت را نصب العین قرار داده و در اجلاس‌های منطقه‌ای تمام‌قد درخشید، افزود: وقتی رئیس‌جمهور این دولت را تحویل گرفت اقتدار دولت در عرصه بین‌المللی بشدت آسیب‌دیده بود که نمونه‌های آن زیاد است؛ در داخل بودجه سال گذشته در حوزه اعتبارات جاری به روایتی ١٠٧ درصد نسبت به سال ٩٩ افزایش یافت و درعین‌حال کسری هم داشت.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: در چنین وضعیتی آیت‌الله رئیسی بدون گله و شکایت کسری بودجه را جبران کرد، صادرات نفت به حد مناسب رسید و بخشی از منابع بلوکه‌شده برگشت داده شد، واکسن تولید و قدرت صادرات آن هم فراهم شد که این‌ها نمونه‌ای از کارنامه دولت است.

وی در ادامه به ٣١ سفر استانی و هفت سفر موضوعی رئیس‌جمهور در کمتر از یکسال اشاره کرد و گفت: آیت‌الله رئیسی و اعضای کابینه هر ٩روز یک بار به سفر استانی می‌رفتند.

مرتضوی با تأکید بر اینکه امروز اگرچه همگان به اصل تفکیک قوا  معتقدیم ،اما همکاری‌ها بین سه قوه در بالاترین سطح، جریان دارد گفت: ارتباط دولت با سه قوه بسیار مطلوب است و این دولت مسائل نظام کشور را جمع‌آوری کرده است و متناسب با آن برنامه دارد و البته مسأله کشور یک شبه و یک‌ساله قابل‌حل نیستند.اما معتقدیم همه باید امام‌حسینی عمل و به مردم خدمت کنیم.

وی در توجه ویژه به اماکن مذهبی این نوید را داد که رئیس‌جمهور دستور تشکیل شورای ملی زیارت را به ریاست خود داد که سه هفته پیش با اعضای تولیت ها و استانداران‌ برگزار شد که پیش‌ازاین در سطح معاون اجرایی برگزار می‌شد.