سکوت «پاستور» ، اطلاع رسانی «بهارستان» / گزینه پیشنهادی رئیسی به مجلس برای تصدی وزارت کار کیست ؟

کیومرث سرمدی در گفت و گو با در رابطه با معرفی وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس بیان کرد: آقای محمدهادی زاهدی وفا معرفی شده اند، اما با توجه به اینکه مجلس تعطیل است، فضایی که ببینیم شرایطشان چگونه است قابل پیش بینی نیست.

وی افزود: مجموعا در مدت دو سه ماه گذشته که ایشان به عنوان سرپرست وزارت کار تعیین شدند، نوع تعاملشان با مجلس و مخصوصا با کمیسیون اجتماعی که کمیسیون اصلی این وزارتخانه است، خیلی قابل قبول نبوده است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اما حال قضاوت بماند برای بعد از این تعطیلات که مجلس شروع به کار کند و در آنجا فضا بیشتر روشن خواهد شد.

حجت الله عبدالملکی با رای نمایندگان مجلس در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتخاب شده بود که پس از رسیدن به وزارت انتقاداتی به عملکرد او در این وزارتخانه وجود داشت.

با استعفای عبدالملکی در ۲۴ خردادماه سال جاری، رئیس جمهور در حکمی محمدهادی زاهدی‌وفا را به سمت «سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» منصوب کرد.

۱۱ شهریورماه سیدنظام موسوی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایسنا در واکنش به انتشار اخباری درباره نامه دولت به مجلس برای معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس پیگیری که از دفتر رییس مجلس شورای اسلامی داشتم، تاکنون نامه معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دبیرخانه مجلس واصل نشده است.

حال خبرها حاکی از آن است که محمدهادی زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جای عبدالملکی معرفی شده است. این در حالی است که هنوز دولت این معرفی را اعلام نکرده است.

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۱