سویه اومیکرون نیز می‌تواند باعث بد حالی و مرگ و میر شود


سویه اومیکرون نیز می‌تواند باعث بد حالی و مرگ و میر شود

مدیر توسعه و ارتقا شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: با توجه به درپیش بودن مراسم دهه پایانی ماه صفر، کاهش رعایت دستور‌های بهداشتی می‌تواند شرایط را شکننده کند و سویه اومیکرون نیز مانند دیگر سویه‌های کرونا می‌تواند باعث بد حالی و مرگ و میر شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد حسن درخشان مدیر توسعه و ارتقا شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: روند مراجعه بیماران سرپایی مبتلا به کرونا به ثبات نسبی رسیده است.

درخشان در ادامه گفت: روزانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر به مراکز منتخب کرونایی و بیماران زیادی به مطب‌ها و درمانگاه‌های بخش خصوصی مراجعه می‌کنند و هم اکنون ۳۵ درصد تست‌های پی سی آر و ۲۵ تا ۲۷ درصد تست‌های رپید مثبت است.

مدیر توسعه و ارتقا شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: استفاده از ماسک در همه مکان‌ها و تکمیل واکسیناسیون می‌تواند نوید بخش کنترل بیماری باشد، اما اگر مردم همچنان به عادی انگاری خود ادامه دهند روند صعودی بیماری را پیش رو خواهیم داشت.

وی ادامه داد: با توجه به درپیش بودن مراسم دهه پایانی ماه صفر، کاهش رعایت دستور‌های بهداشتی می‌تواند شرایط را شکننده کند و سویه اومیکرون نیز مانند دیگر سویه‌های کرونا می‌تواند باعث بد حالی و مرگ و میر شود.

مدیر توسعه و ارتقا شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: اهتمام مردم به واکسیناسیون باعث ایجاد ایمنی در جامعه می‌شود بنابراین از عموم مردم درخواست می‌کنیم برای دریافت دز یادآور اقدام کنند.

درخشان در خاتمه خاطرنشان کرد: سالمندان، بیماران زمینه‌ای و مادران باردار از گروه‌های در معرض خطر هستند و مراجعه به موقع به پزشک معالج و پرهیز از خود درمانی در کاهش خطربیماری نقش تعیین کننده‌ای دارد.