سوت‌زنی| قاچاق اتباع افغان به خارج از کشور از پایتخت+ فیلم

 به گزارش خبرگزاری فارس، براساس آمارهای موجود بیشترین جمعیت اتباع خارجی در کشورمان را افغان‌ها تشکیل می‌دهند، به نحوی که هویت برخی از آن‌ها نامعلوم بوده و تخلفاتی از قبیل ورود و خروج غیرقانونی از کشور را شاهد هستیم.

قاچاق اتباع از صندوق عقب ماشین تا ترکیه

در همین راستا براساس گزارشاتی که تعدادی از اهالی محله جنت آباد تهران در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس ثبت کرده‌اند، تعدادی از افراد به ظاهر اوباش در یکی از خیابان‌های خلوت محله مذکور اقدام به جمع‌آوری اتباع افغان بدون مدارک شناسایی کرده و آن‌ها را به صورت قاچاق به خارج از مرزهای کشور منتقل می‌کند‌.

برای کسب اطلاعات بیشتر با یکی از گزارشگران ارتباط گرفتیم که وی در این رابطه اظهار کرد: هر روز حدود ساعات ۱۱ الی ۲ بعد از ظهر، تعدادی ماشین با پلاک غیر از تهران در مقابل منزل ما تجمع کرده و تعدادی از اتباع خارجی با ظاهر افغانستانی را در صندوق عقب ماشین سوار می‌کنند، به نحوی که حدود ۱۰ الی ۱۲ نفر داخل ماشین جا شده و احتمالا به کشور ترکیه قاچاق می‌شوند.

وی‌ به حواشی این اتفاق هم اشاره کرد و گفت: تجمع اتباع افغان در پارک محله ما مشهود است و موجب فسادهای اخلاقی از جمله مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر شده است، که لازم است دستگاه‌های انتظامی برخورد لازم را داشته باشند.

برای پیگیری این مساله به کلانتری ۱۳۸ جنت آباد مراجعه کردیم و ضمن ارائه گزارش فوق، از اشراف این مجموعه نسبت به جرائم مرتبط آگاه شدیم، به نحوی که قول شناسایی و برخورد با این باند فساد را به ما دادند.

لازم به ذکر است که سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس آماده دریافت گزارشات مردمی در حوزه‌های ده‌گانه فساد شامل: اختلاس، احتکار و گران‌فروشی، کلاهبرداری، رشوه، زمین‌خواری، عدم رسیدگی و ترک فعل، جرائم اینترنتی، رانت و تخلفات اداری، معضلات فرهنگی و اجتماعی و قاچاق است.

انتهای پیام/