سه دستاورد مهم وزارت بهداشت در سالی که گذشت

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت در برنامه صبح و گفت‌وگو درباره اقدامات و دستاوردهای دولت سیزدهم در یک سال گذشته گفت: همه فعالیت‌های اقتصادی به دلیل کرونا کاهش شدید پیدا کرده بود و مردم دائما در قرنطینه بودند اما دولت موفق شد کرونا را کنترل کند و این سبب راه افتاد دیگر امور شد.

وی افزود: دومین کار مهم دولت و وزارت بهداشت، بیمه همگانی بود که انجام شد. در این راستا 6 میلیون نفر بیمه شدند. سومین کار مهم نیز در رابطه با دارو و اجرای طرح دارویار بود که دارو با قیمت سال گذشته و یا کمتر از آن به دست مردم برسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو به دیگر اقدامات وزارت خانه متبوع خود در یک سال گذشته اشاره و اظهار کرد: یکی از نکات مهم موضوع تعرفه پرستاری بود که بعد از 15 سال اجرایی شد.

وی از بهره برداری و یا برنامه ریزی برای اجرایی سازی پروژه‌های وزرات بهداشت گفت و بیان کرد: نزدیک به 10 هزار و 800 تخت به تخت‌های بیمارستانی اضافه شد. پروژه رسیدگی به مناطق محروم و اعزام پزشکان متخصص به این مناطق و همچنین گرفتن دستیاران و دانشجویان به این مناطق از دیگر کارهای مهم وزارت بهداشت است.

انتهای پیام/