سلبریتی‌های باهوش‌تر از اینشتین!

زهرا چنگیز: بسیاری از کارشناسان بر این باورند که ضریب هوشی ۸۵ تا ۱۱۵ نشان‌دهنده هوش “متوسط” است. افراد به‌اصطلاح “باهوش” ضریب هوشی بین ۱۱۵ تا ۱۲۵ و “بسیار باهوش” بین ۱۲۶ تا ۱۴۳ دارند. اگر IQ شما بالای ۱۴۰ باشد، یک “نابغه” در نظر گرفته می‌شوید.

بیشتر بخوانید:

سوالی ساده اما بی‌جواب؛ چرا آسمان را آبی می‌بینیم؟

علائم رایج بیماری‌های قلبی غیر از درد قفسه سینه

وب‌سایت iqcertificate.org در آخرین مطلب خود، فهرستی از باهوش‌ترین افراد مشهور جهان را منتشر کرده است که در میان آنها نام بسیاری از سلبریتی های هالیوود نیز به چشم می‌خورد. در این فهرست، از ضریب هوشی‌ها تعجب خواهید کرد.

۱. اما واتسون: ضریب هوشی ۱۳۲

اگر سری فیلم‌های هری پاتر را دیده باشید، احتمالاً شخصیت هرمیون را بشناسید؛ اما واتسون، فعال حقوق زنان و بازیگر شخصیت هرمیون در سری فیلم‌های خاطره‌انگیز هری پاتر، در این فهرست با ضریب هوشی ۱۳۲ در رده افراد بسیار باهوش قرارگرفته است.

این سلبریتی‌ها از اینشتین باهوش‌تر هستند

۲. کوئنتین تارانتینو: ضریب هوشی ۱۶۳

روزی روزگاری در هالیوود، جنگوی افسارگسیخته، سگ‌های انباری. این‌ها بخشی از کارنامه درخشان کوئنتین تارانتینو، کارگردان معروف آمریکایی، هستند. حضور تارانتینو در این فهرست با ضریب هوشی ۱۶۳، عجیب نیست. اگر بخشی از معروف‌ترین فیلم‌های او را دیده باشید، به نابغه بودن او پی خواهید برد.

این سلبریتی‌ها از اینشتین باهوش‌تر هستند

۳. مت دیمون: ضریب هوشی ۱۴۳

در تاریخ هالیوود، جیسون بورن را به‌عنوان یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌ها می‌شناسند. البته باید اعتراف کرد که این شخصیت با بازی درخشان مت دیمون بود که توانست توجه بسیاری از منتقدین را به خود جلب کند. مت دیمونی که خود با ضریب هوشی ۱۴۳ به‌عنوان یکی از باهوش‌ترین بازیگران چند دهه اخیر شناخته‌شده است.

۴. ناتالی پورتمن: ضریب هوشی ۱۳۴

– لئون من فکر می‌کنم یه جورایی عاشقت شدم

– چطور چنین فکری می‌کنی؟

– چون حسش می‌کنم

اگر فیلم باز حرفه‌ای باشید، این دیالوگ شما را یاد مهم‌ترین اثر ناتالی پورتمن خواهد انداخت. ناتالی پورتمن، بازیگر فیلم مشهور لئون، با ضریب هوشی ۱۳۴، در زمره باهوش‌ترین افراد این فهرست قرارگرفته است.

۵. جورج کلونی: ضریب هوشی ۱۵۷

اگر فهرست خوش‌تیپ‌ترین افراد چند دهه افراد چند دهه اخیر را دیده باشید، نام جورج کلونی را بی برو و برگشت در آن دیده‌اید. این بازیگر خوش‌تیپ، علاوه بر ظاهر جذاب، با ضریب هوشی ۱۵۷، به‌عنوان نابغه نیز شناخته می‌شود.

این سلبریتی‌ها از اینشتین باهوش‌تر هستند

۶. اپرا وینفری: ضریب هوشی ۱۴۱

اپرا وینفری، مجری مشهور آفریقایی‌تبار برنامه‌های تلویزیونی آمریکاست. او که در کودکی نیز چند پایه تحصیلی را به‌صورت جهشی خوانده است، در این فهرست به‌عنوان یک نابغه حضور پیداکرده است. امروزه از او به‌عنوان یکی از موفق‌ترین زنان جهان یاد می‌کنند.

این سلبریتی‌ها از اینشتین باهوش‌تر هستند

۷. مارلین ووس ساونت: ضریب هوشی ۱۸۶

شاید تا پیش‌ازاین تصور می‌کردید که آلبرت انیشتین، فیزیکدان مشهور، بالاترین ضریب هوشی جهان را دارد؛ اما خلاف تصور همه، ضریب هوشی انیشتین ۱۶۰ است و بالاترین ضریب هوشی در کتاب رکوردهای گینس به نام مارلین ووس ساونت، روزنامه‌نگار و نویسنده مشهور آمریکایی با عدد ۱۸۶ ثبت‌شده است.

این سلبریتی‌ها از اینشتین باهوش‌تر هستند

۸. ایلان ماسک: ضریب هوشی ۱۶۲

این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که نام تسلا و اسپیس ایکس به‌عنوان موفق‌ترین شرکت‌های تولیدکننده خودروهای برقی و مجری مهم‌ترین پروژه‌های فضایی آمریکا، نشنیده باشد. ایلان ماسک، مؤسس این دو شرکت مشهور آمریکایی، با بالاترین ضریب هوشی در این فهرست، به‌عنوان نابغه تمام‌عیار شناخته می‌شود.

این سلبریتی‌ها از اینشتین باهوش‌تر هستند

۹. بیل گیتس: ضریب هوشی ۱۶۰

اگر دنبال کننده فهرست “ترین ها” باشید، کمتر فهرستی را خواهید دید که نام بیل گیتس در آن دیده نشود. از فهرست مربوط به موفق‌ترین کارآفرینان جهان گرفته تا فهرست باهوش‌ترین افراد دنیا. بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، در این فهرست، با ضریب هوشی ۱۶۰، یکی از نوابغ دنیای امروزی است.

این سلبریتی‌ها از اینشتین باهوش‌تر هستند

۱۰. مارک زاکربرگ: ضریب هوشی ۱۵۲

فیس‌بوک، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی جهان است که مارک زاکربرگ در سال ۲۰۰۴ آن را تأسیس کرد. او که نخستین بار در سال ۲۰۱۰ توسط مجله تایم، به‌عنوان شخصیت سال معرفی شد، اکنون به‌عنوان یکی از نوابغ شناخته‌شده جهان با ضریب هوشی ۱۵۲ در این فهرست حضور دارد.

این سلبریتی‌ها از اینشتین باهوش‌تر هستند

۲۲۷