سرقت بعد از خوردن مشروب

فرمانده انتظامی مشهد در تشریح ماجرای دستگیری اعضای این باند موتورسوار گفت: حدود ساعت 2 بامداد روز پنج شنبه گذشته، نیروهای گشت انتظامی که با هدف مقابله مقتدرانه با سرقت، فعالیت های گسترده ای را در مشهد آغاز کرده اند، به دو جوان موتورسوار مشکوک شدند که با  حرکات نمایشی  و آکروباتیک، جو رعب و وحشتی را در تاریکی شب ایجاد کرده بودند.

دو جوان مذکور که با رفتارهای نامتعارف و خطرناک، رانندگان عبوری را به ترس و وحشت انداخته بودند  و رهگذران را به فرار وا می داشتند، ناگهان در محاصره نیروهای گشت خودرویی کلانتری طبرسی شمالی قرار گرفتند و به قصد فرار از چنگ پلیس به داخل پیاده رو گریختند اما نیروهای انتظامی که احتمال می دادند دو جوان موتورسوار از زورگیران و گوشی قاپان شبانه باشند بی درنگ به تعقیب آن ها ادامه دادند و پس از یک درگیری کوتاه، دستبندهای قانون را بر دستان راکب و ترک نشین  موتورسیکلت  حلقه زدند.

مصرف مشروبات الکلی 2 جوان سارق

سرهنگ احمد نگهبان افزود: با انتقال دو متهم به کلانتری، بررسی های پلیسی در حالی با هدایت و نظارت مستقیم سرگرد جواد یعقوبی (رئیس کلانتری طبرسی شمالی) شروع شد که تحقیقات اولیه نشان داد، دو جوان مذکور  مشروبات الکلی  مصرف کرده اند. بنابراین با مثبت شدن آزمایش های الکل سنجی در پزشکی قانونی مشهد، متهمان برای کشف جرایم احتمالی دیگر در اختیار افسران کارآزموده تجسس قرار گرفتند.

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: اما طولی نکشید که تحقیقات پلیس وارد مرحله جدیدی شد چرا که بررسی های مقدماتی در بانک اطلاعاتی مجرمان و تصاویر موجود در آلبوم های مجرمان، چهره های واقعی دو جوان مشروب خور را برملا کرد. آن ها از گوشی قاپ های حرفه ای بودند که از حدود 6 ماه قبل تحت تعقیب قرار داشتند. کلیددار «امنیت» شهر در ادامه این ماجرا افزود: تصاویری از دوربین های مدار بسته موجود در بانک اطلاعاتی مجرمان، دو متهم یاد شده را در حالی هنگام ارتکاب سرقت نشان می داد که هنوز یکی از سارقان تیشرت سبز و سفید خود را بر تن داشت. سرهنگ نگهبان خاطرنشان کرد: با لو رفتن این ماجرا در دایره تجسس  کلانتری  ، بی درنگ شیوه بازجویی ها تغییر کرد و نیروهای انتظامی با هماهنگی قاضی «یوسفی»، وارد تاریکخانه پرونده های سرقت شدند و گوشی قاپی های حوزه استحفاظی خود را زیر ذره بین تحقیقات بردند.

اعتراف 2 جوان 18 و 19 ساله به گوشی قاپی های شبانه

رئیس پلیس مشهد با اشاره به اعترافات متهمان تصریح کرد: چند ساعت بعد دو جوان 18 و 19 ساله به گوشی قاپی های شبانه از شهروندان معترف شدند و همدستان و مالخران را نیز به پلیس لو دادند.

سرهنگ احمد نگهبان ادامه داد: با توجه به احتمال فرار اعضای دیگر این باند، مجوزهای قضایی کسب شد و بدین ترتیب عملیات افسران دایره تجسس در سپیده دم روز پنج شنبه گذشته برای دستگیری  مالخران  در حالی ادامه یافت که سارقان موتورسوار ادعا می کردند گوشی های سرقتی را به دو تن از مالخران حرفه ای می فروشند. بنابراین وقتی عوامل تجسس وارد منزل یکی از مالخران در بولوار طبرسی شمالی شدند او درخواب بود و یکی از گوشی های سرقتی را که قبل از دستگیری سارقان موتورسوار از آنان خریده زیر متکا گذاشته بود.

به گفته سرهنگ احمد نگهبان با انتقال این مالخر خواب آلود به کلانتری ، گروه دیگری از نیروهای انتظامی به سراغ مالخر دیگر رفتند و او را نیز به همراه تعداد زیادی  گوشی های سرقتی  در مخفیگاهش به دام انداختند و یکی دیگر از عوامل مرتبط با این باند را هم شبانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی مشهد گفت: از اعضای دستگیر شده این باند تاکنون 26 دستگاه گوشی تلفن سرقتی کشف شده است و بررسی ها برای ریشه یابی جرایم دیگر آنان در حالی ادامه دارد که 25 تن از شاکیان نیز با مراجعه به کلانتری آنان را شناسایی کرده اند.