سردرگمی بازار خودرو/ قیمت‌های جدید اعلام شد

اما با این‌حال، بازار تا حدی در آرامش قرار دارد و عامل اصلی این موضوع، انتظار برای ورود خودروهای وارداتی است.

از سوی دیگر، به‌نظر می‌رسد بازار خودرو هم همانند سایر بازارها تا مشخص شدن تکلیف برجام، ‌سردرگم و بدون روند مشخص باقی خواهد ماند.

بنا به این گزارش، بررسی روند بازار خودرو نشان می‌دهد که سمند LX در بازار بدون تغییر قیمت، با قیمت ۳۰۵ میلیون تومان به فروش رفت سمند سورن پلاس نیز در قیمت ۳۳۶ میلیون تومان باقی ماند، اما سمند LX با موتور EF۷ با افزایش یک میلیونی قیمت در بازار، ۳۴۶ میلیون تومان معامله شد.

در این‌میان، گزارش‌ها حاکی از آن است که دناپلاس توربو اتومات در بازار به قیمت ۵۰۶ میلیون تومان فروخته شد که افزایش حدود یک میلیون تومانی قیمت را نشان می‌دهد. دنا معمولی نیز بدون تغییر در بازار ۳۹۱ میلیون تومان قیمت گذاری شد و رانا پلاس هم در بازار ۳۰۰ میلیون دست به دست شد.

بنا به این گزارش، پژو ۲۰۶ تیپ دو تغییری در قیمت خود داشت و ۲۹۶ میلیون تومان معامله شد. ۲۰۶ تیپ ۵ فول هم در مدل ۱۳۹۹ افزایشی در قیمت خود نداشت و ۳۶۰ میلیون تومان قیمت خورد.

پژو ۴۰۵ در نسخه بنزینی تغییری نداشت و ۲۸۶ میلیون قیمت خورد. این خودرو در نسخه دوگانه هم بدون تغییر بود و ۳۰۴ میلیون تومانی به ثبت رساند.

پژو پارس LX مدل ۱۴۰۱ بدون تغییر ۳۶۹ میلیون تومان معامله شد. این خودرو در مدل ۱۴۰۱ و با موتور XU۷، تغییری در قیمت خود نداشت و ۳۱۰ میلیون تومان معامله می شود.

پراید ۱۱۱ بدون تغییر بود و ۲۰۳ میلیون تومان معامله شد و نسخه ۱۳۱ هم تغییری نداشت و ۱۸۳ میلیون تومان قیمت خورد.

کوییک اتوماتیک پلاس در مدل ۱۴۰۱ بدون تغییر قیمت بود و ۳۰۲ میلیون تومان معامله می شود. نسخه ساده و دنده‌ای این خودرو تغییر قیمت نداشت و ۱۹۸ میلیون تومان معامله شد.

ساینا EX با یک میلیون افزایش ۲۰۲ میلیون تومان معامله می شود. همچنین تیبا هاچ‌بک بدون تغییر ۲۰۷ میلیون قیمت خورد. نسخه صندوقدار تغییری نداشت و ۲۰۱ میلیون تومان به فروش رفت.