سخنگوی ستاد اربعین عراق: اربعین حسینی انعکاس سیمای عفاف زن مسلمان است

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا اباذری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار کرد: اربعین حسینی یکی از مناسبت های مهم برای انعکاس عفاف زن مسلمان است که خواهران محترم با رعایت شئونات اسلامی و توصیه های ایمنی، از ورود به اماکن شلوغ و پرجمعیت، حتی الامکان خودداری کنند.

وی تاکید کرد که توصیه همه بزرگان دین و مراجع عظام در قم و نجف اشرف به زنان مسلمان، حفظ حجاب و عدم اختلاط و اجتناب از ورود به اماکن پرازدحام و شلوغ است و زیارت اربعین حسینی با توجه به اینکه یک آیین معنوی و عبادی است، این التزام را به مسائل شرعی چند برابر کرده است.

 این مقام ایرانی خاطر نشان ساخت که خواهران محترم در ایام راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی، هرجا احساس کردند که به دلیل شلوغی و فشار جمعیت، شائبه نقض شرع و دین می رود، از ورود در اینگونه اماکن تا فروکش کردن فشار جمعیت خودداری کنند.

حجت الاسلام اباذری تاکید کرد که این توصیه ها نه فقط از جنبه شرعی بلکه از نظر ایمنی، نیز سلامت خواهران عزیز را تامین می کند زیرا بیم آن می رود خواهران محترم در این گونه شلوغی ها و ازدحامات، زیر دست و پای زائران بیفتند یا در معرض تنگی نفس و بیهوشی قرار گیرند.

وی به زنان باردار توصیه موکد کرد که حتی الامکان سفر اربعین خود را تا فروکش کردن کامل فشار جمعیت، به بعد از پایان زیارت موکول کرده و اگر کسی نیت زیارت در این ایام داشت جدا از ورود در ازدحام ها و شلوغ ها خودداری کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف