سجادی: به فکر بازی‌های آسیایی و المپیک باشیم/ فدراسیون آمادگی جسمانی، آخرین فدراسیون جدید نخواهد بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی در دومین روز از همایش ملی مدیران ورزش و جوانان و فدراسیون‌های ورزشی خطاب به مدیران کل استان‌ها و روسای فدراسیون‌ها اظهار داشت: بعد از این جلسه باید فعالیت و پویایی خود را بیشتر کنیم و با یک دلی و فتوت بتوانیم اهداف خود را به جلو ببریم. آنچه باقی می‌ماند چیزی مهم‌تر از خدمت به جوانان و مردم کشور نیست و اینکه بعد از این خدمت بتوانیم نتیجه آن را ببینیم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: اقدامات ما باید طوری باشد که هرگاه ورزش را از بیرون نگاه کردند خوبی‌های آن را ببیند. فرهنگ ما بسیار غنی است و باید آنچه در این فرهنگ مثل فتوت و مردانگی وجود دارد را در همه حوزه‌ها باز هم نهادینه کنیم. در مقطعی شاهد دوپینگ در ورزش بودیم ولی خدا را شکر در حال حاضر با ورزش پاک روبرو هستیم و برخی از کاروان‌های ورزشی ما به نام کاروان پاک است. خدمت به نسل جوان باید منجر به این شود که شاهد بی‌اخلاقی در ورزش نباشیم.

سجادی خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم یک استعداد را به موقع پیدا و هدایت کنیم و به جامعه تحویل دهیم قطعا کارنامه درخشانی از خود به جا خواهیم گذاشت و این خدمت به جامعه است. در ورزش وظیفه سنگینی برعهده داریم و باید از همه این استعدادها به خوبی حمایت کنیم.

وی افزود: در وزارت ورزش و جوانان مباحث، آنقدر مهم است که دو شورای عالی به ریاست رئیس جمهور داریم. در شورای عالی ورزش آقای باران چشمه و خانم شیرزاد را به رئیسی معرفی کردیم و از ایشان حکم گرفتند. امیدوارم که بتوانیم خوراک خوبی برای این شورا مهیا کنیم.

سجادی همچنین در خصوص نگاه موجود به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گفت: اعتقاد ما این است که شرکت توسعه باید بازوی توانمند فدراسیون‌ها باشد و باری از روی دوش آنها بردارد. ما از شرکت توسعه به دنبال گرفتن سود نیستیم بلکه می‌خواهیم خدمات بهتری ارائه دهد. برای مثال، فدراسیون‌های ما مثل تنیس و گلف برای زمین دچار مشکل نشوند. تاکید ما به شرکت توسعه خدمت رسانی بهتر به فدراسیون‌ها است. هرچند که باید منافع شرکت توسعه نیز مرتفع شود.

وی همچنین با مهم برشمردن بحث اقتصاد ورزش عنوان کرد: اقتصاد در ورزش بحث روز است و ادارات کل باید به موضوع اقتصاد ورزش در روستاها توجه داشته باشند. اگر به این موضوع توجه داشته باشیم اتفاقات خوبی برای توسعه ورزش خواهد افتاد.

او در ادامه با نقل قول صحبت‌های رئیس‌جمهور از فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص توجه به نخبگان کشور اظهار داشت: رهبر انقلاب از رئیس‌جمهور خواستند که تمام دستگاه‌های اجرایی می‌بایست از سایر نخبگان کشور استفاده کنند و با تشکیل جلسات از نظرات آنها برای توسعه حوزه مربوطه بهره بگیرید.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت قرار گرفتن حوزه قهرمانی گفت: به زودی بازی‌های آسیایی فرا می‌رسد و بعد از آن نیز المپیک را خواهیم داشت. نباید بی تفاوت به این دو رویداد مهم باشیم و همه استان‌ها و فدراسیون‌ها باید از همین الان استارت بزنند که حضور موفقی در این دو رویداد داشته باشیم. درست است که در بازی‌های قونیه حضور داشتیم ولی موفقیت در این بازی‌ها تنها ملاک نیست و باید به فکر بازی‌های آسیایی و المپیک پاریس باشیم.

سجادی ادامه داد: یک فدراسیون جدید به نام آمادگی جسمانی تشکیل شد و این آخرین فدراسیون نخواهد بود و قطعا چند رشته دیگر نیز وجود دارد که باید از فدراسیون خود تفکیک شوند. استان‌ها باید این آمادگی را داشته باشند که اگر فدراسیونی اضافه شود در استان‌ها به فکر تشکیل هیئت و مکان آن باشند.

وی یادآور شد: ادارات کل استان‌ها می‌بایست جهاد تبیین را مد نظر داشته باشند و حتی اگر به یک پیشکسوت رسیدگی می‌شود این اقدام اطلاع رسانی شود. این موضوع، ریا نیست چون باعث می‌شود که دیگران از این اقدامات الهام بگیرند. بخشی از گزارش بنده در هیئت دولت نیز همیشه ارائه خبرهای حوزه ورزش و جوانان است که رئیس جمهور نیز با دقت به این مسائل گوش می دهند.

وزیر ورزش در پایان گفت: وقتی یک موفقیت در حوزه ورزش بانوان صورت می‌گیرد با اشتیاق به این موضوع می‌پردازند. تبیین این زحمات باید در استان‌ها نیز مورد توجه باشد چون وقتی نتیجه زحمات منعکس می‌شود قطعا برای همه همکاران ایجاد انگیزه می‌شود.

انتهای پیام/