سجادی: استقلال و خودکفایی ورزش بانوان را دنبال می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش در خصوص هیئت‌ها و فدراسیون‌های ورزشی تصریح کرد: ما حدود ۱۴ هزار هیات ورزشی در کشور داریم. ۵۲ فدراسیون بود و الان ۵۳ فدراسیون داریم. در فدراسیون‌ها، چند انجمن جداگانه هم داریم.

وی ادامه داد: در رشته کوراش قهرمان آسیا هستیم و مدال زیاد داریم. درخواست این است که یا فدراسیون شود یا انجمن مستقل البته در قانون جدید ورزش، انجمن مستقل پیش بینی شده است.

سجادی بیان کرد: از مجلس خواهش کرده‌ام و قانون هم دست ما را باز گذاشته‌ است. به انجمن‌هایی که به فدراسیون تبدیل می‌شوند دو سال وقت می‌دهیم که به یک شاخص برسند و اگر نرسند به انجمن برمی‌گردند.

وزیر ورزش درباره استعدیابی در آموزش و پرورش گفت: یک ارتباط سیستماتیک و تنگاتنگ بین وزارت ورزش و آموزش و پرورش در زمینه استعدادها باید باشد. راهی است که در دنیا ثابت شده است. امروز ورزش در دنیا پایه و اساسش در مدرسه و اماکن ورزشی است که کودکان هستند. صف مقدم آشنا شدن اینها با ورزش، تربیت بدنی و فلسفه آن است. آن جایی که ما باید به آنها یاد بدهیم همین سنین پایین است.

وی افزود: شئون تعلیم و تربیت، قهرمانی و … خواستگاهش در آموزش و پرورش با رویکرد تعلیم و تربیت است. ارتباط فوق العاده خوبی با معاون آموزش و پرورش وجود دارد. هم معاونت قهرمانی و هم با ستاری‌فر‌، برنامه ریزی‌ها و برگزاری المپیادها هماهنگ است. وزارتین درگیر، همسو و هم‌راستا در طرح تحول دولت است. ما دو تا کاری داریم می‌کنیم که هر دو در یک جایی که به هم می‌رسیم در اجرای اهداف طرح سند تحول باشد.

سجادی درباره افتتاح کانال صدای ورزش بانوان گفت: این یک واقعه خیلی جالب و خوبی در ورزش بانوان است. همت رسانه ملی هم در این زمینه بود و از معاونت صدا و شبکه ورزش تشکر می‌کنم. در برنامه‌ای که با حجت الاسلام رئیسی هماهنگ کردیم دو ویژگی را دنبال می‌کنیم: ۱- استقلال ورزش بانوان ۲- خودکفایی ورزش بانوان.

وی ادامه داد: هدف این است بانوان روی پای خودشان بایستند و اماکن و نیروی تخصصی خود را داشته باشند. آنچه تجهیزات و امکانات می‌خواهد خودش برای خودش فراهم کند. ما هم در خدمت ورزش بانوان هستیم.

وزیر ورزش درباره مسیر زندگی‌اش گفت: من ۲۰ سالم که بود برای معلمی ورزش در سال ۶۸ دعوت شدم. من همیشه تشکر می کنم از خدا که معلمی‌ام را در مدارس شاهد شروع کردم. هم اتفاقات زندگی من حاصل پنج سالی است که در خدمت فرزندان شهید بودم و از آنجا ۹ سال رئیس هیات دو و میدانی بنیاد شهید باشم.

سجادی اظهار کرد: اردو که می‌رفتیم برنامه‌های مختلفی را با عشق انجام می‌دادیم. رشد خیلی از این عزیزان را در هیات‌های مختلف دیدیم. وقتی به وزارت ورزش آمدم یکی از فرزندان شهید دکتر صیفی مدیرکل همدان در هیات ورزش بود.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف