ساماندهی فعالیت های تشکلی تمام جوانان در ۱۴ شبکه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از گرگان؛ حامد ملاحسنی در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گلستان در سال جاری اظهار کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان مهمترین جلسه ای است که به صورت ویژه برای جوانان برگزار می شود.

وی افزود: شأن ستاد ساماندهی امور جوانان آن طور که باید  حفظ نمی شود و باید این جایگاه ارتقا پیدا کند.

ملاحسنی گفت: بخشی از این جایگاه مربوط به عملکرد و قدرت پیگیری مصوبات است اما بخش دیگر آن به صورت دستوری و ساختار سازی محقق خواهد شد.

ستاد های ساماندهی جوانان در شهرستان ها خروجی مناسبی ندارند

وی با تاکید به ابنکه ستاد های ساماندهی جوانان در شهرستان ها خروجی مناسبی ندارند تصریح کرد: طبق گزارشی که از عملکرد این ستاد ها دریافت کرده ایم، شهرستان های آزاد شهر و بندرترکمن بهترین عملکرد را در این بخش داشتند.

ملاحسنی گفت: احساس میکنم فرمانداران و دستگاه های عضو ستاد نسبت به ستادهای ساماندهی توجیه نیستند و بنده پیشنهاد میکنم احکامی برای اعضا ستادهای ساماندهی صادر تا اهمیت این حوزه بیش از پیش احساس شود.

معاون امور جوانان گلستان در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع آموزش و مشارکت های اجتماعی جوانان اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری پیشرفت کشور در گرو اعتماد به حلقه های میانی است.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه ما دسته بندی مناسبی از تشکل های مردمی جوان محور در استان گلستان نداریم و علاوه بر آن برای توانمند سازی این تشکل ها نیز برنامه خاصی وجود ندارد و همچنین ساز و کار مشخصی برای جریان سازی حلقه های میانی در دست نیست.

میانگین سنی سمن های جوانان در گلستان  ۲۹ سال است

ملاحسنی یادآور شد: میانگین سنی ۱۱۰ سمن جوانان در استان ۲۹ سال است که بسیار بالاست و باید تلاش شود تا فضا برای جوان تر ها هم فراهم شود.

به گفته وی ۱۴ عنوان شبکه پیش بینی شده تا تمام فعالیت های تشکلی جوانان ساماندهی شود. 

ملاحسنی بیان داشت: این شبکه ها در ۱۴ حوزه ازدواج و جوانی جمعیت، زندگی ایرانی و اسلامی، فعالیت های جهادی و نیکوکاری، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، نظارت مردمی و فساد ستیزی، فعالیت های دانش بنیان، میراث فرهنگی و گردشگری، نشاط و اوقات فراغت، ترویج گفتمان دینی، انقلابی و جهاد تبیین، سلامت اجتماعی، فعالیت های زیست محیطی،امداد و نجات، کارآفرینی و توانمند سازی، ترویج و شبکه فعالیت های هنری و ادبی تقسیم می شوند.

معاون امور جوانان گفت: برخی دستگاه ها به طور خاص متولی برخی از این موضوعات هستند اما ما برش جوانان آن را می‌خواهیم.

به گفته وی بعد از دسته بندی، برنامه توانمند سازی و ارتقا سطح علمی، معرفتی و مهارتی برای این شبکه ها پیش بینی شده است. 

وی یادآور شد: دستگاه ها در شناسایی و توانمند سازی شبکه ها می توانند کمک کننده باشند.

کمیته ای برای رسیدگی به تخلفات بانک ها نداریم

ملاحسنی با اشاره به اینکه سنگ بنای فعالیت اجتماعی محله است افزود: طرحی با جهاد دانشگاهی آغاز شده است که طی آن شناسنامه فرهنگی و اجتماعی از ۱۰ محله استان گلستان تهیه شده و بعد از کار پژوهشی در حوزه آموزش وارد خواهیم شد و بازخوردها را دریافت خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: همچنین دستگاه ها بر پایه محلات خدمات خود را اعلام خواهند کرد.

وی با اشاره به مشکلات اعطا وام ازدواج به زوجین در استان گلستان گفت: شأن پیگیری برای رسیدگی به تخلفات بانک ها نداریم و کمیته ای برای رسیدگی وجود ندارد اما تلاش های خوبی در حال انجام است و امیدواریم رتبه ۲۴ گلستان در کشور تکان اساسی بخورد.

انتهای پیام:

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف