زیرساخت‌های درمانی پاکدشت با رشد جمعیت تناسب ندارد

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ علیرضا زالی صبح امروز در جریان بازدید از دو بیمارستان خیرساز زعیم و بیمارستان فوق تخصصی شهدای پاکدشت اظهار داشت: کلینیک تخصصی بیمارستان شهدای پاکدشت برای تکمیل، نیاز به منابع مالی دارد که با توافق صورت گرفته و تأمین منابع مالی لازم این پروژه تا قبل از دهه فجر افتتاح خواهد شد تا بار مراجعات سرپایی را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

وی افزود: بخش ۱۴ تختخوابی بیمارستان شهدا که به دلیل کمبود نیروی انسانی در مدار واقعی خود قرار نگرفته قرار شد با توجه به درخواست بسیاری از اطبا و اجرای مصوبه‌ای که در این خصوص به وزیر بهداشت و معاونت درمان وزارتخانه ارائه شده، مشکل تامین نیروی انسانی رفع و این بخش نیز در ندار واقعی خود قرار بگیرد و خدمات خود را به مردم ارائه دهد.

زالی افزود: بیمارستان ۱۲۹ تختخوابی در کنار دو بیمارستان این شهرستان در حال ساخت است که پیشرفت عمرانی این پروژه مورد تایید نیست.

وی ادامه داد: امسال برای این پروژه ۷ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده که کافی نبوده و برای اتمام این پروژه هم برای مراحل عمرانی، سازه ای و تجهیزات به اعتباری حدود ۲۵۰ میلیارد تومان نیاز است که تاکنون ۲۲ میلیارد اعتبار از منابع مختلف و ۷ میلیارد برای مجموعه پیمانکار در نظر گرفته شده است که در تلاشیم با کمک مسئولین شهرستانی و استانی به منظور تکمیل این پروژه تزریق بودجه داشته باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی وجود دستگاه سی‌تی‌اسکن را در بیمار زعیم ضروری دانست و افزود: خوشبختانه با موافقت وزارتخانه و تامین منابع مالی توسط خیرین قرار شد دستگاه سی‌تی‌اسکن در بیمارستان زعیم مستقر شود که با ایجاد این ظرفیت بخش زیادی از ارجاعات به تهران و شهرستان‌های مجاور کم خواهد شد.

وی به کمبود تخت‌های دیالیز در بیمارستان زعیم اشاره کرد و افزود: طی جلسات برگزار شده و بازدید مسئولین وزارتخانه قرار شده تا ۱۰ تخت به مجموعه تخت‌های دیالیز اضافه شود تا این بخش با ظرفیت ۲۰ تخت، خدمت رسانی بهتری به شهروندان ارائه دهد.

67777

4444444444

333333333333

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف