زیان ۴۰۰ میلیارد تومانی آلایندگی استان اصفهان

به گزارش خبرگزاری برنا از کاشان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در جلسه ستاد هماهنگی، پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشان گفت: طی پنج ماه نخست سال جاری ۷۴ روز هوای ناسالم برای شهر اصفهان و بخش مرکزی آن به ثبت رسیده که سهم کاشان نیز تقریبا به همین مقدار است.

منصور شیشه فروش با بیان اینکه استان اصفهان سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان زیان ناشی از هوای آلوده و  کانون های گرد و غبار متحمل شده است، تاکید کرد: زیان حاصل از آلایندگی و کانون های گرد وغبار اغلب در بخش های کشاورزی، حمل ونقل، آموزش، بهداشت و سلامت بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ضمن قدردانی از فرماندار و مدیریت بحران فرمانداری کاشان به دلیل برگزاری منظم و مستمر جلسات و پیگیری مصوبات، افزود: کاشان دستگاه سنجش آلایندگی هوا و گرد غبار ندارد و ضروری است برای کاهش زیان های آلودگی این دستگاه هر چه سریعتر نصب شود.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان در جلسه مدیریت بحران که با حضور مدیرکل بحران استان اصفهان برگزار شد خواستار تعامل و همکاری تمامی اعضا ستاد بحران برای گذر از معضل آلایندگی هوای کاشان شد.

محمدشریف زارعی با بیان اینکه بخشی از آلودگی هوای کاشان و کانون های گرد و غبار منشا داخلی دارد، خاطر نشان کرد: استفاده از منابع علمی به  خصوص راهکارهای نخبگان و اساتید دانشگاهی را برای عبور از بحران ناشی از خشکسالی و کم آبی ضروری است.

وی در خصوص استقرار دستگاه سنجش آلایندگی هوای کاشان نیز گفت نصب و راه اندازی این سامانه در دستور کار فرمانداری است و پیگیری های آن در حال انجام است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف