زورگیر 13 ساله مشهدی با عمویش دزدی می کرد

 بازبینی  دوربین مدار بسته  یکی از  بیمارستان  های  تربت حیدریه، زورگیران آپاچی سوار را در  مشهد  لو داد و آن ها ناچار به اعتراف شدند. عصر 29 مرداد بود که زنی جوان برای انجام امور بانکی کنار یک دستگاه  خودپرداز  در خیابان وکیل آباد 19 ایستاد و بدون توجه به اطراف، گوشی تلفن را در دست گرفت و کارت بانکی را  درون دستگاه قرار داد.

در این هنگام جوان سبزه روی قد بلندی که او را زیر نظر داشت، در یک لحظه خود را به وی رساند و با قاپیدن گوشی تلفن، پشت موتورسیکلت آپاچی همدستش پرید که در کنار خیابان منتظر ایستاده بود. با فرار دزدان آپاچی سوار، زن جوان فریادزنان به دنبال سارقان دوید ولی آن ها لحظاتی بعد در لابه لای خودروها گم شدند. مال باخته که دیگر از تعقیب دزدان ناامید شده بود، بی درنگ با  پلیس 110  تماس گرفت و ماجرای گوشی قاپی  زورگیران  را گزارش داد.

چند دقیقه بعد گروهی از نیروهای گشت کلانتری با صدور دستوری از سوی سرهنگ محمد فیاضی، رئیس کلانتری شهرک ناجا عازم محل حادثه شدند و به تحقیق در این باره پرداختند.

با توجه به مشخصاتی که مال باخته از سارق قدبلند و موتورسیکلت سبزرنگ در اختیار پلیس گذاشت،  عملیات گشت زنی در محدوده احتمالی فرار مجرمان ادامه یافت تا این که با حضور گروه دیگری از عوامل گشت نامحسوس تجسس، تحقیقات با اجرای طرح مهار در بولوار وکیل آباد، وارد مرحله جدیدی شد. طولی نکشید که  افسران دایره تجسس موتورسیکلت آپاچی را مشاهده کردند و به تعقیب دو جوان موتورسوار پرداختند اما سارقان بر سرعت موتورسیکلت افزودند تا به هر طریقی از چنگ پلیس فرار کنند.

دقایقی بعد و هنگام تعقیب و گریز، ناگهان راکب موتورسیکلت مانع سیمانی را مقابل خود دید و پس از عبور از پیاده رو به دلیل از دست دادن کنترل موتورسیکلت، با مانع برخورد کرد و هر دو نفر نقش بر زمین شدند.

با وجود این، دو سارق جوان موتورسیکلت را رها کردند و با پای پیاده قصد فرار داشتند که در محاصره پلیس قرار گرفتند و در حالی دستگیر شدند که گوشی تلفن سرقتی نیز کف پیاده رو افتاده بود. با انتقال دو متهم 30 و 13 ساله به کلانتری، مشخص شد که نوجوان 13 ساله برادرزاده سارق حرفه ای است اما جوان 30 ساله دچار دردشکمی شده بود که بلافاصله توسط نیروهای امدادی به مرکز درمانی انتقال یافت و تحت مداوا قرار گرفت. بررسی های پزشکی بیانگر آن بود که سارق جوان دچار خونریزی داخلی شده است به همین دلیل و با دستور قاضی عادلی، بازپرس شعبه 614 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد وی تا زمان  بهبودی در مرکز درمانی، تحت نظر پلیس قرار داشت تا این که بهبودی نسبی پیدا کرد و به کلانتری منتقل شد.

زورگیر 13 ساله مشهدی با عمویش دزدی می کرد / محمد در صحنه دستگیری خونریزی داخلی کرد + عکس

این سارق جوان که «محمد» نام دارد، در بازجویی های تخصصی ابتدا منکر ارتکاب گوشی قاپی شد اما استعلام شماره پلاک موتورسیکلت از مرکز فرماندهی پلیس نشان داد که موتورسیکلت آپاچی مذکور از مقابل بیمارستانی در تربت حیدریه سرقت شده است.

با شناسایی مال باخته، فیلم دوربین مدار بسته بیمارستان نیز بازبینی شد و تصویر سارق جوان هنگام سرقت موتورسیکلت لو رفت. دزد جوان با مشاهده فیلم صحنه سرقت، دیگر چاره ای جز اعتراف ندید و به سرقت موتورسیکلت با همدستی دو تن دیگر از دوستانش اقرار کرد و گفت: چند ماه قبل به اتفاق پسرخاله ام و یکی دیگر از دوستانم به تربت حیدریه رفتیم و پس از سرقت موتورسیکلت آپاچی، آن را با خودروی تک کابین پسرخاله ام به مشهد آوردیم تا با آن گوشی قاپی کنیم! روز حادثه هم تحت تاثیر مصرف مواد مخدر صنعتی (شیشه) و قرص های مخدردار بودم که گوشی تلفن زن جوان را ربودم. این درحالی است که مال باخته دیگری نیز با شناسایی جوان سارق، مدعی شد که آن ها از وی زورگیری کرده اند! بررسی های بیشتر درباره جرایم احتمالی دیگر اعضای این باند با دستورات ویژه مقام قضایی زیر نظر سروان سیفی (رئیس تجسس کلانتری شهرک ناجا) در حالی ادامه دارد که ردزنی های اطلاعاتی برای شناسایی مخفیگاه دیگر افراد مرتبط با این باند آغاز شده است.