زنان در ورزشگاه باشند، اخلاق رعایت می‌شود

علیرضا فغانی یکشنبه ۱۳ شهریور در مراسم تقدیر از داوران شهرستان گناوه اظهار کرد: بوشهر جزء تاریخچه داوری من است و خوشحال هستم که کلاس درجه یک و دو را در این استان گذراندم.

وی با اشاره به اهمیت داوری،تصریح کرد: در تمام دنیا دارو قاضی ورزشی محسوب می‌شوند اگرچه در برخی کشورها از جمله ایران داورها مظلوم واقع شده‌اند.

این داور بین‌المللی فوتبال ایران بیان کرد: داورها برای آماده شدن وقت زیادی را به ورزش می‌گذراند اما در خیلی از ارزیابی‌ها، شاید ورزشکار محسوب نمی‌شوند که باید این دیدگاه ریشه کن و نگاه مثبتی به جامعه داوری شود تا در میادین بزرگ، نام ایران به اهتزاز در آورند.

فغانی خود را یک روستازاده معرفی و عنوان کرد: اکنون شرایط و فضا برای پیشرفت در همه مناطق حتی نقاط محروم وجود دارد.

وی درخصوص آخرین اطلاعات از وضعیت نصب دستگاه وی ای آر در ورزشگاه‌های کشور گفت: در جایگاهی نیستم که در زمینه دستگاه وی ای آر صحبت کنم اما اگر تفکر نسبت به فوتبال به لذت بردن و ایجاد نشاط در جامعه عوض نشود و نتیجه گرایی مدنظر باشد، با وجود این دستگاه تغییری که در رویه دوستان حاصل نخواهد  شد.

داور بین‌المللی فوتبال ایران در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه اظهار کرد: هر کجا بانوان حضور داشته باشند، اخلاق رعایت می‌شود و تنها باید فضایی ایجاد شود و به مرد ایرانی یادآور شوند که خانم‌ها در آن مکان حضور دارند.

به گفته فغانی، با توجه به فشاری که فیفا برای حضور بانوان گذاشته است باید شرایط برای حضور آنها در ورزشگاه‌ها رقم بخورد و مکانی درنظر گرفته شود. مرد ایرانی نشان داده که در این شرایط باغیرت و مرزها را رعایت می‌کند.