زاکانی: از ۱۲ بهمن تا عید نوروز بیش از ۴۰ پروژه را افتتاح خواهیم کرد

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم آغاز به کار عملیات ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) ضمن تسلیت ایام محرم و تبریک هفته دولت اظهار داشت: شنبه‌ای دیگر رسید و خبری از یک پروژه بزرگ در شهر تهران شد. 

وی افزود: به لطف الهی با تلاش های شبانه روزی در شورا و شهرداری از هفته پیش هر هفته تا ۱۲ بهمن افتتاح هایی در غالب پروژه های شهری و گاها ملی را خواهیم داشت که عمده آنها خاتمه کار است و از ۱۲ بهمن تا عید بالغ بر ۴۰ پروژه را هر روز افتتاح خواهیم کرد.

شهردار تهران بیان داشت: جدول این پروژه ها استخراج و زمانبندی آن معلوم است. لذا تحت عنوان شنبه های امید و افتخار از آن یاد کردیم. هر آنچه که انجام دادیم و انجام می دهیم در مقابل اسلام، امام (ره)، شهدا، رهبری و مردم هیچ است ، لذا آنچه رقم می خورد در مقابل آنچه که باید رقم بخورد و شان مردم است، هیچ است.

در ورود به مدیریت شهری با معضل تعطیلی پروژه های بزرگ شهر مواجه بودیم

وی افزود: آنچه که امروز  تحت عنوان پروژه ادامه یادگار امام (ره) و آغاز این کار از میدان جی تا فتح و در ادامه تا میدان بهار و بزرگراه شهید بروجردی ادامه خواهد یافت پروژه بزرگی است که بخش هایی از آن را آغاز کردیم. در بدو ورود به مدیریت شهری با این معضل مواجه بودیم که پروژه های بزرگ شهر خوابیده بودند.

با اصلاح تقاطع ها ۷۸۰ کیلومتر راه شهروندان  به ۵۷ کیلومتر تبدیل می‌شود

شهردار پایتخت ادامه داد: بنابراین  در حوزه فنی و عمرانی ۶ پروژه را هدف گذاری کردیم؛ نخست، پروژه ای که در ظاهر کوچک مقیاس بود اما سرجمع آن یک پروژه ملی بزرگ بود.  ۹۸ تقاطع را در بزرگراه ها اصلاح می کنیم که ۷۸۰ کیلومتر راه شهروندان را به ۵۷ کیلومتر تبدیل می کند؛ برای این ۹۸ پروژه یک بازه سه ساله تعیین شد و امسال سه تقاطع را افتتاح کردیم البته نه به صورت رسمی ، بلکه  عملا مورد استفاده قرار گرفت، ۱۸ تقاطع دیگر امسال بازگشایی خواهد شد و  سال بعد  بالغ بر ۵۰ و سال بعد از آن این پرونده بسته می‌شود.

ادامه دارد/