زائران اربعین تا اطلاع ثانوی به مرزها مراجعه نکنند/ آرامش در مرزها برقرار است

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید مصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی امروز سه‌شنبه هشتم شهریور ۱۴۰۱ با اشاره به تحولات و اتفاقات کشور عراق، اظهار کرد: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و ستاد مرکزی اربعین هماهنگی کامل با هم دارند و در این‌باره بین این دو دستگاه هماهنگی لازم برای ارائه خدمات شایسته به زائران وجود دارد.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی افزود: درخواست ما از زائران این است که با توجه به اتفاقات کشور عراق تا اطلاع ثانوی از مراجعه به مرزهای استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام خودداری کنند تا شاهد ازدحام در مرزها نباشیم.

وی اضافه کرد: به‌منظور ارائه خدمات شایسته به زئران اربعین حسینی، پیش‌بینی اسکان موقت برای آن‌ها در مرزها انجام شده و تا این لحظه گزارشی درباره مشکلات زائران نداشتیم، خوشبختانه با کمک مردم و مسئولان آرامش در مرزها برقرار است و زائران در سلامت کامل هستند.

فاطمی در ادامه گفت: در هر سه استان که با کشور عراق مرز مشترک داریم، تمهیدات لازم اندیشیده شده و پیش‌بینی‌های لازم تدارک دیده شده است، ادارت کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سه استان خوزستان، کرمانشاه و ایلام در خدمت زائران هستند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای بازگشت آن دسته از زائرانی که قصد بازگشت به شهرهای خود را دارند انجام شده و وسائل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس به تعداد کافی در نظر گرفته شده است.

 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف