زائران اتباع خارجی به مرز مهران مراجعه نکنند


زائران اتباع خارجی به مرز مهران مراجعه نکنند

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا با اشاره به اینکه پلیس تمامی تمهیدات لازم را در خصوص بحث تردد زائران به مرز مهران را اندیشیده است و در این خصوص نگرانی وجود ندارد،گفت: از زائران اتباع خارجی می خواهیم جهت زیارت عتبات عالیات فقط به مرز شلمچه مراجعه کنند و از مراجعه به دیگر مرزهای کشور خودداری کنند.

به‌گزارش خبرگزاری موج ایلام، سردار محمد شرفی جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا و فرمانده قرارگاه اربعین در بازدید از مرز مهران اظهار داشت: به منظور سهولت در تردد زائران هم اکنون ۶۴گیت فعال در مرز مهران طراحی شده و زائران عزیز می توانند از این گیت ها عبور کنند .

وی افزود: پلیس خدمت گزار جمهوری اسلامی ایران ۱۰۰درصد بستر را آماده کرده تا زائران با آرامش و امنیت کامل و در کوتاه ترین زمان ممکن از مرزها عبور کنند و به زیارت ابا عبدالله الحسین در کربلای معلی ملحق شوند.

فرمانده قرارگاه اربعین فراجا تصریح کرد:از مردم شریف ملت ایران می خواهیم با توجه به اینکه در میان زائران قطعا سالمندان و یا کودکان هستند حتما به موضوع توزیع زمان مناسب حرکت با توجه به وضعیت گرمای حاکم در مرز توجه کنند و زمان مناسبی را برای حرکت انتخاب کنند .

وی بیان کرد: از چند روز پیش تا امروز و هر چه جلوتر می‌رویم حجم زائران به مرور افزایش یافته و پلیس گذرنامه از ۲گیت فعالیت خود را شروع و هم اکنون ۳۰گیت فعال داریم و آمادگی ارائه خدمات به زائران تا ۶۴گیت نیز پیش بینی شده است.

وی در ادامه با اشاره به موکب ها و کامیون هایی که در مهران حضور دارند و از پایانه به طرف مرز حرکت می کنند،گفت:در مسیر تردد زائران چند کیلومتری ترافیک داشتیم که با رایزنی های و هماهنگی های صورت گرفته این موضوع نیز برطرف شده است .

سردار شرفی یادآور شد: از زائران عزیزی که تا به امروز گذر نامه به دست آنها نرسیده می توانند از گذر ویژه اربعین استفاده کنند و ظرف ۴۸ ساعت برای آنها ارسال می شود و هیچ گونه نگرانی نیز از این بابت وجود ندارد.

وی در پایان یادآور شد :زائرانی که اتباع ایرانی نیستند باید از مرز شلمچه عبور کنند و در این خصوص پلیس تمامی تمهیدات لازم را برای تسهیل در تردد زوار اندیشیده است.