رونمایی و افتتاح 12پروژه شهرداری بندرعباس


رونمایی و افتتاح 12پروژه شهرداری بندرعباس

به مناسبت هفته دولت 12 پروژه شهرداری بندرعباس با اعتبار 720 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طی آئینی که با حضور مهدی نوبانی شهرداربندرعباس، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، رحمت الله دهقانی شهردارمنطقه یک بندرعباس و سایر مسئولان استانی برگزارشد، 12 پروژه در شهر بندرعباس بهره برداری یا کلنگ زنی شد.

در نخستین مرحله، پروژه تمثیل شهید سلیمانی و پروفسور خشنود با اعتبار چهارو نیم میلیارد ریال و در ابعاد 3×4 رونمایی شد و درگام بعدی بلوار معراج با اعتبار 60 میلیارد ریال، پارک بانوان جهان آرا با اعتبار 4 میلیارد و پانصد میلیون ریال و بوستان ساحلی صدف با اعتبار 250 میلیارد ریال به بهره برداری رسیدند.

مجریان این طرح ها، سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، شهرداری منطقه یک و سه، حوزه معاونت عمرانی، سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، آرامستان بندرعباس و سازمان پسماند شهرداری بندرعباس، نام برده شد.

مهدی نوبانی، شهردار بندرعباس در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها اظهار داشت: بزودی در کنار پارک ساحلی صدف، کلنگ‌زنی ساخت فانوس دریایی بزرگی را خواهیم داشت که طراحی آن در حال پایان است.

وی عنوان کرد: بوستان ساحلی صدف با فضای سبز مناسبی تدارک دیده شده و درختان کاشته شده در آن نیز مثمر و سایه دار هستند.

نوبانی با بیان اینکه ایجاد پارک کودکان، زمین والیبال ساحلی، استفاده از آسفالت رنگی برای پیاده روی و دوچرخه سواری نیز در این پارک انجام شده است، خاطرنشان کرد: برنامه داریم تا ساحل پشت شهر را تا بندر شهید حقانی برای پیاده روی و استفاده معلولان مهیا کنیم و بزودی دستگاه ساحل روب نیز خریداری و مورد استفاده قرار خواهیم داد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در حاشیه آیین بهره‌برداری از پروژه‌های شهرداری بندرعباس اظهار داشت: ملاک‌ ما برای حضور در آیین افتتاح پروژه‌ها میزان مبالغ تخصیصی و بودجه طرح‌ها نیست بلکه میزان تاثیری است که بر روی زندگی مردم دارد، پروژه‌های مرتبط با حوزه‌های شهری از این حیث حائز اهمیت هستند.

وی افزود: باید حسرت خورد وقتی می‌بینیم شهر زیبایی مثل بندرعباس، با پتانسیل‌های بی‌نظیری همچون وجود کوه گنو و ساحل زیبا و بکر بستر لازم برای بهره‌برداری مردم از ثروت‌های خدادادی خود را ندارد به همین منظور از پروژه‌های شهری حمایت مادی و معنوی می‌کنیم تا بتوانیم کیفیت زیست شهری در بندرعباس را افزایش دهیم.

دوستی بیان‌کرد: ما در حوزه تامین منابع مالی شهرداری، اصلی‌ترین راهبردی که دنبال می‌کنیم، انتقال پرونده‌های مالیاتی صنایع به استان است، از این رو بایستی درکنار این پرونده‌ها، دفاتر اصلی و حساب‌ها را به استان منتقل کنیم، روز گذشته هم در تهران جلساتی با این موضوع داشتیم که جلسات خوبی هم بود، 50پرونده باید کامل منتقل شوند و 14 پرونده هم ناقص انتقال پیدا کرده‌اند که این پرونده‌های ناقص را هم جزو پرونده‌های مالیاتی منتقل نشده می‌دانم.

نماینده عالی دولت در هرمزگان تصریح‌کرد: 64 پرونده شرکت‌های بزرگ داریم که هنوز به استان منتقل نشده است و اگر مالیات آن‌ها انتقال پیدا کند وضعیت بودجه‌‌ها و اعتبارات در داخل استان متحول خواهد شد.

دوستی بیان داشت: شهر دریایی را نباید با مدل سنتی اداره کنیم و با پارک‌های سنتی و جدول‌گذاری‌ها کار را پیش‌ ببریم؛ حتما باید از بستر دریابی استفاده شود و طرح‌های خلاقانه و جسورانه اجرا شود تا بتوانیم بندرعباس را به عنوان یک شهر مدرن در عرصه ملی معرفی ‌کنیم.

وی ابراز داشت: در حوزه گردشگری دریایی یک پروژه بسیار مهم و ایجاد یک ابر شهر گردشگری دریایی خواهیم داشت که در ایجاد آن سه وزارتخانه راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت کشور نقش آفرینی خواهند کرد، این پروژه طرحی بی‌نظیر است که دو نقطه در شهر بندرعباس و یک نقطه در جزیره هرمز را شامل می‌شود تا مثلث ابتدایی ابر اکوسیستم دریایی ما را شکل دهد.

استاندار هرمزگان با اشاره به سایر پروژه‌های حوزه شهری تاکید کرد: عملیات اجرایی میدان سایت در موقعیت ورودی شهر با منابع و اعتبارات قابل توجه بزودی آغاز می‌شود، پل پیامبر اعظم و طرح‌هایی هم که قبلا قولش را به مردم داده بودیم با همت شهردار و اعضای شورای شهر کلنگ‌زنی شده است و خوشبختانه پیشرفت مناسبی دارد، آمادگی داریم که اگر طرح جدیدی از سوی شهرداری یا شورا معرفی شود بسته سرمایه‌گذاری برای آن تهیه و در تخصیص اعتبارات به شهرداری کمک کنیم.