روند ابتلا به کرونا در خراسان رضوی کاهشی است


روند ابتلا به کرونا در خراسان رضوی کاهشی است

رییس کمیته اطلاع‌رسانی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: حدود ۲۵۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خراسان بستری هستند و روند ابتلا به کرونا در استان کاهشی است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد پهلوان رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اطلاع داد: حدود ۲۵۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خراسان بستری هستند و روند ابتلا به کرونا در استان کاهشی است.

پهلوان در ادامه افزود: از این تعداد ۲۰۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری و تحت درمان هستند که این دانشگاه علاوه بر مشهد ۱۶ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: هم اکنون ۷۰ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند که سهم بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد ۶۰ بیمار است.

وی همچنین یادآور کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شدند که ۷۵ نفر از آنان در بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه تحت درمان هستند.

پهلوان در خاتمه خاطرنشان: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰۹ بیمار سرپایی مشکوک یا مبتلا به کرونا به بیمارستان‌ها و مراکز ۱۶ ساعته خدمات سلامت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه کرده اند.