روایت مادر ایلان ماسک از زندگی فقیرانه پسرش

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان به صرفه جویی معروف است. او سال گذشته در توییتی گفته بود که در یک خانه کوچک ۵۰ هزار دلاری که از اسپیس ایکس اجاره کرده، زندگی می‌کند. اکنون گفته می‌شود خانه ماسک به قدری کوچک است که مادرش هنگام ملاقات او باید در گاراژ بخوابد.

«می ماسک»، مادر ۷۴ ساله ایلان اخیرا در مصاحبه‌ای با تایمز انگلستان این موضوع را فاش کرد و گفت: «باید در گاراژ بخوابم. نمی‌توان در نزدیکی سایت موشکی یک خانه گران قیمت داشت.»

قیمت خانه ماسک حدود ۴۵ هزار دلار برآورده شده است. ماسک اوایل این ماه در پادکست The Full Send گفته بود: «زمانی که دوستان من به آنجا می‌آیند و می‌مانند، نمی‌توانند باور کنند که در این خانه زندگی می‌کنم.» او همچین گفته بود که گاراژ خانه را به اتاق خواب تبدیل کرده تا آن را به یک اقامتگاه سه خوابه تبدیل کند. گفته می‌شود که این خانه فقط حدود ۷۵ تا ۸۵ متر مربع مساحت دارد.

البته ماسک صاحب خانه کوچک دیگری نیز است، یک فضای ۵۰ هزار دلاری به مساحت ۳۵ متر مربع که فقط برای مهمان‌ها استفاده می‌شود.

«گرایمز»، همسر سابق ایلان ماسک در گذشته درباره شیوه او صحبت کرده است. او در مصاحبه‌ای به Vanity Fair گفته بود:

«او اصلا مانند یک میلیاردر زندگی نمی‌کند و گاهی شرایط زندگی‌اش زیر خط فقر است. تا جایی که من به او گفتم، بهتر نیست در یک خانه بسیار ناامن ۴۰ هزار دلاری زندگی نکنیم؟»

او همچنین اشاره کرده بود که مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس روی تشکی می‌خوابد که سوراخ است و زمانی که نسبت به این موضوع شکایت کرده، ماسک از گرایمز خواسته تا تشک خودش را به خانه بیاورد!

نیویورک پست نیز سال گذشته در گزارشی مدعی شده بود که ماسک زمانی یک ملک ۱۰۰ میلیون دلاری داشته اما تا ژوئن ۲۰۲۱ آن را فروخته است. با این وجود، نمی‌توان به طور دقیق گفت که این میلیاردر باهوش است یا ترجیح می‌دهد مانند ثروتمندان زندگی نکند!

۵۸۵۸