رهبر کره شمالی کرونا گرفت

این روزنامه گزارش داد که این رهبر کره شمالی در ملاقات‌هایش با کارگرانی که به کرونا مبتلا شده بودند، چندین بار در معرض این ویروس قرار گرفت.

رودونگ سینمون نوشت: کیم جونگ اون در اولین شب از زمان اجرای حداکثری اقدامات اضطراری علیه همه‌گیری کرونا، از ستاد پیشگیری اورژانس کره شمالی بازدید کرد، در حالی که برخی از مقامات این ستاد به این ویروس مبتلا شده بودند.

به گزارش فاکس‌نیوز، این اخبار گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت سلامتی کیم جونگ اون را تایید می‌کند. در اوایل ماه میلادی جاری چند تن از افراد نزدیک به رهبر کره شمالی از درگیری او با یک بیماری خبر داده بودند.

کیم یو جونگ، خواهر این رهبر مستقیما تایید نکرد که برادرش به کرونا مبتلا شده، اما گفت که او «به شدت مریض بود و تب بالایی» داشت.

او در تلویزیون کره شمالی گفت: گرچه او به شدت مریض بود و تب بالایی داشت، اما نمی‌توانست حتی یک لحظه دراز بکشد و دائما به مردمی فکر می‌کرد که باید از آن‌ها تا پایان این جنگ همه‌گیری مراقبت کند.

خبر ابتلای کیم جونگ اون به کرونا در حالی منتشر می‌شود که اوایل ماه جاری میلادی (اوت) کیم یو جونگ اعلام کرد که کره شمالی در نبرد علیه کرونا پیروز شده و اقدامات اضطراری را لغو کرد و روند بازگشت این کشور به روند عادی را آغاز کرد.

با این حال کارشناسان، پیروزی کره شمالی در برابر همه‌گیری کرونا را قبول ندارند. آمار مبتلایان این کشور در ۲۸ ژوئیه ناگهان متوقف شد. مقامات این کشور می‌گویند که نرخ مرگ و میر کرونا در کره شمالی ۰.۰۰۱۶ درصد بوده است، یعتی ۷۴ نفر در ازای ۴.۷۷ میلیون موارد ابتلای این کشور.