رفع تصرف بیش از 100 هکتار از اراضی ملی استان مازندران


رفع تصرف بیش از 100 هکتار از اراضی ملی استان مازندران

رئیس کل دادگستری استان مازندران از رفع تصرف بیش از 100 هکتار از اراضی ملی با ارزش استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران اظهار داشت: با توجه به تأکیدات رئیس محترم قوه قضائیه مبنی بر پیشگیری از تصرف اراضی ملی، برنامه‌های مستمر در جهت پیشگیری و برخورد با تصرفات اراضی ملی در حال پیگیری است و از ابتدای سال تاکنون بیش از 100 هکتار از اراضی ملی سراسر استان با همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌های متولی رفع تصرف و به بیت المال برگشت داده شده است.

وی ادامه داد: از 100 هکتار اراضی ملی، 86.7186 هکتار از طریق تبصره ذیل ماده 55 و مابقی از طریق اجرای احکام قضایی و طی 505 فقره پرونده رفع تصرف شده است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران تصریح کرد: دستگاه قضایی استان با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادهای متولی این امر، عزم جدی در مدیریت وضعیت از هم گسیخته تصرفات اراضی ملی و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در سال جاری را خواهد داشت.

وی افزود: دادگستری استان به دنبال شناسایی و برخورد قاطع با کسانی است که به صورت گسترده دست به تصرف اراضی ملی یا تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و باغی می‌زنند و از این طریق کسب منفعت کرده و صاحب سرمایه می‌شوند.

رئیس کل دادگستری مازندران تأکید کرد: به کلیه متصرفان هشدار داده می‌شود تصور نکنند نظارتی بر فعالیت این افراد صورت نمی‌گیرد بلکه دستگاه قضایی با حمایت و پشتیبانی مردمی و عزمی راسخ با اینگونه رفتارهای خارج از قانون برخورد خواهد کرد.