رشد 12 درصدی در پوشش بیمه‌ای/ بهره‌مندی 83 هزار مازندرانی از بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر


رشد 12 درصدی در پوشش بیمه‌ای/ بهره‌مندی 83 هزار مازندرانی از بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر مازندران با اعلام اینکه تعداد بیمه شدگان فعال مازندران حدود 83 هزار نفر است که نسبت به یکسال اخیر 12 درصد رشد داشته است، گفت: وصول حق بیمه در استان به بیش از 87 میلیارد ریال در ماه رسیده که این میزان نسبت به ابتدای دولت سیزدهم 42درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد ابراهیمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر مازندران در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه در حال حاضر تعداد بیمه شدگان فعال مازندران حدود 83 هزار نفر است و نسبت به یکسال اخیر 12 درصد رشد داشته است، اظهار داشت: در ابتدای دولت سیزدهم تعداد اعضای بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در استان 120 هزار و 339 نفر بوده که با افزایش 12 درصدی به 134 هزار و 639 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: تعداد مستمری‌بگیران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان تا پایان تیر ماه سال جاری 6 هزار و 591 بیمه شده بود که در بهمن ماه سال گذشته در استان 93 میلیارد ریال حق بیمه وصول شد و این رقم در مقایسه با دی ماه همین سال 13.8 درصد و نسبت به بهمن ماه سال گذشته 49.8 درصد رشد داشت.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر مازندران با اعلام اینکه میزان وصول حق بیمه در استان به بیش از 87 میلیارد ریال در ماه رسیده که این میزان نسبت به ابتدای دولت سیزدهم 42 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: در فروردین ماه سال جاری در استان حدود 82 میلیارد ریال وصول حق بیمه صورت گرفت که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 345 درصد رشد داشته است.

وی از اجرای کارهای زیربنایی به صورت ویژه در مازندران اشاره کرد و گفت: هدف ما ارائه خدمات بیمه‌ای به همه متقاضیانی است که هیچ‌گونه بیمه‌ای ندارند.

ابراهیمی با اعلام اینکه نقل و انتقال بیمه‌ای و کوتاه شدن زمان بازنشستگی از مهم‌ترین اقداماتی است که در بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران به آن توجه شده است، افزود: پرداخت هزینه کفن و دفن و خرید خدمت سربازی از مهم‌ترین اقدامات ما در صندوق بیمه اجتماعی بوده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان مازندران استقرار دفاتر خدمات بیمه‌ای در روستاها را جهت دسترسی آسان به دریافت خدمات بیمه‌ای عنوان کرد و گفت: 242 کارگزاری در استان داشتیم که منفعل بودند و این تعداد را به 80 دفتر فعال با ارائه خدمات کیفی رساندیم.

وی با اشاره به اینکه خدمات رسانی در بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران با 10 پرسنل انجام می‌شود، یادآور شد: در حال حاضر مازندران از رتبه 31 به رتبه نخست کشوری ارتقاء جایگاه یافت

ابراهیمی استفاده از ظرفیت معتمدان محلی در شهرستان‌ها را اقدام نوین با هدف کارگزاری دانست و بیان داشت: خبرنگارانی که از پوشش بیمه‌ای برخوردار نیستند می‌توانند از بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مازندران به ‌عنوان استان پایلوت برای بیمه قالی‌بافان انتخاب شد تا قالی‌بافانی که بیمه آنان قطع شد زیرپوشش بیمه قرار گیرند، خاطرنشان ساخت: همچنین برای کارگران ساختمانی و مشاغل فصلی تفاهم‌نامه منعقد کردیم تا این قشربا بهره‌مندی از پوشش بیمه‌ای بتوانند ازیارانه برخوردار شوند.