رسولی: به دلیل محدودیت مالی اردوی هانوفر لغو شد/ سهم تیراندازی از تخصیص بودجه تبصره 14 مجلس صفر است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ناصر رسولی درباره آخرین وضعیت تمرینات و اردوی تیم‌های ملی تفنگ و تپانچه اظهار داشت: از چند ماه قبل پیش‌بینی کردیم که تیم‌های تفنگ و تپانچه به مسابقات جهانی مصر اعزام شوند و براساس برنامه‌ریزی‌هایی که داشتیم حدود 60 ورزشکار و مربی در سه رده سنی بزرگسالان جوانان و نوجوانان در حال حاضر در اردوها حضور دارند.

وی در ادامه افزود: تیراندازی یک رشته پرهزینه است و برای تأمین مایحتاج موردنیاز تمرینات، این هزینه‌ها بعضاً بالاتر هم هست. در نظر داشتیم ضمن اعزام تیمی مقتدر به مسابقات مصر، از موضوع پشتوانه‌سازی نیز غافل نشویم و بتوانیم نفرات مستعد را که می‌توانند روزی به‌عنوان چهره‌های موفق در این رشته معرفی شوند هم به مسابقات اعزام کنیم که این موضوع می‌تواند یک اتفاق کم‌نظیر تلقی شود.

رئیس سازمان تیم‌های ملی فدراسیون تیراندازی درباره آخرین وضعیت اعزام تیم‌های ملی تفنگ و تپانچه به هانوفر آلمان تأکید کرد: هزینه‌های این اعزام به جهت تأمین تجهیزات موردنیاز حدود چهار و نیم میلیارد تومان برآورد شد. قرار بود این اعزام قبل از مسابقات مصر انجام شود و از آنجا که مسابقات جهانی در کمتر از دو ماه دیگر برگزار می‌شود هزینه اعزام به مصر هم زیاد خواهد بود. از طرفی درباره محدودیت‌های مالی موجود در جهت تهیه اقلام موردنیاز با وزارت دفاع و مراجع ذی‌صلاح جلسات خوبی برگزار شد و تفاهم‌هایی صورت گرفت تا کمبودها در حد مقدور مرتفع شود‌‌.

وی در ادامه افزود: اقدامات لازم جهت دریافت روادید از کشور آلمان از مدت‌ها قبل آغاز شده بود و با مبادی مربوطه که یکی از آنها فدراسیون تیراندازی کشور آلمان است همکاری خوبی انجام شد، اما به دلیل بحث منابع مالی اعزام لغو شد.

رسولی در ادامه به برنامه‌های پیش روی فدراسیون تیراندازی اشاره کرد و گفت: فدراسیون تیراندازی به‌عنوان یک فدراسیون المپیکی برنامه‌های بسیار مهمی در سال جاری و سال آینده دارد که از آن جمله می‌توان به حضور در مسابقات آسیایی و جهانی که سهمیه المپیک 2024 در آن توزیع می‌شود، اشاره کرد. برای این منظور نیاز است دستگاه‌های مرتبط با فدراسیون از جمله وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و همچنین مجلس شورای اسلامی از تیراندازی حمایت کنند. به گواه آمار منتشرشده از سوی کمیته ملی المپیک، فدراسیون تیراندازی یکی از پنج فدراسیون مدال‌آور در المپیک است و باید از آن حمایت ویژه شود.

رسولی خاطرنشان کرد: انتظار می‌‌رود مجلس شورای اسلامی نسبت به تخصیص بودجه تبصره 14 یک بازنگری داشته باشد و از این فدراسیون ملی و مذهبی به‌صورت ویژه حمایت کند. ضرورت داشت مجلس شورای اسلامی در ارزیابی‌های خود در مورد رشته‌های المپیکی و غیرالمپیکی دقیق‌تر عمل‌تر می‌کرد تا سهم فدراسیون تیراندازی که مدال طلای المپیک توکیو را کسب کرده است، از این تخصیص بودجه صفر نباشد. ان‌شاءالله تیراندازی در سال‌های آینده هم مانند گذشته و المپیک توکیو برای کشور افتخارآفرینی کند.

رئیس سازمان تیم‌های ملی فدراسیون تیراندازی در خاتمه تصریح کرد: از ابتدای سال جاری چهار اعزام داشته‌ایم که ماحصل آن کسب شش مدال بوده است. در این بین مدال بیرانوند، ورزشکار نوجوان ما در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در تراپ یکی از این مدال‌های ارزشمند بود. بعد از فوتبال، کشتی، والیبال و هندبال از جمله فدراسیون‌هایی بودیم که بیشترین اعزام و هزینه را داشتیم.

وی در پایان اظهار داشت: تیراندازی یک رشته تجهیزات‌محور است و عمدتاً اقلام مصرفی ما خارجی و تهیه آن مستلزم پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد ارزی است و برای تأمین هزینه‌ها نیازمند مساعدت‌های لازم هستیم.

 

انتهای پیام/