رسانه مهمترین عنصر گفتمان/بیشترین توجه جبهه رسانه ای دشمن به کشور ایران است

دستیار رسانه‌ای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در رشت رسانه را مهمترین عنصر گفتمان دانست و گفت: رسانه انتقال دهنده مطالب برای آگاهی است و مصلحین جامعه خرد ورزانی هستند که در حوزه رسانه فعالیت می کنند .

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، منصور زمانی دستیار رسانه‌ای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عصر امروز در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه و خبرنگاران که به همت بسیج رسانه گیلان در سالن جلسات بسیج اقشار رشت برگزار شد به چگونگی گفتمان از نظر قرآن کریم پرداخت و گفت رسانه انتقال مطالب برای آگاهی است و چگونه گفتم و حرف زدن در قرآن آموزش داده شده است .

سردار زمانی رسانه را مهمترین عنصر گفتمان دانست و گفت : رسانه انتقال دهنده مطالب برای آگاهی است و مصلحین جامعه خرد ورزانی هستند که در حوزه رسانه فعالیت می کنند .

 وی  افزود : رسانه نقش مطالبه گری از حاکمیت و سیستم رادارد و از آنجایی که بیشترین توجه جبهه رسانه ای دشمن به کشور ایران است رسانه ها طوری مطالبه گری کنند که امکان سواستفاده دشمن را فراهم نیاورد و به بلندگوی دشمن تبدیل نشود .

دستیار رسانه‌ای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش رسانه در امید آفرینی ،القای امید به جامعه و بیان ناکارآمدی و بی تدبیری ها گفت: رسانه با تعهد، تخصص و دغدغه مندی بسیار تعطیل شدنی نیست و در هر لحظه ای حضور دارد .

وی خبرنگاران را خط مقدم نیروهای مسلح دانست و تصریح کرد: خبرنگاران با معرفی توانمندی های نیروی های مسلح و تولید قدرت درخط مقدم نیروهای مسلح قراردارند.

سردار زمانی با بیان اینکه رسانه ها نقش اثرگذاری و تربیتی دارند از کاهش اعتماد مخاطب به رسانه گفت و تصریح کرد : فضای گسترده مجازی و حجم بالای خبر بی حوصلگی را فراهم آورده بطوری که مخاطب دیگر حوصله متن را ندارد و به تیتر و لید و… بسنده می کند و لازم است انتقال مطالب با محتوایی به منظور تقویت خود باوری و اعتماد به نفس عمومی همراه باشد.

 مهدی پارسا، رئیس سازمان بسیج رسانه  گیلان در این نشست با اشاره به تشکیل جبهه واحد رسانه ای به عنوان رسالت و رویکرد اساسی سازمان بسیج رسانه اظهار کرد: همت رسانه های داخلی دربرابر فعالیت رسانه ای دشمن که لحظه ای بیکار ننشسته اند بالا می باشد .

وی افزود: ۸۵ درصد از رسانه های استان زیر نظر بسیج رسانه می باشند و تعامل و ارتباط تنگاتنگ با نهادهای چون سازمان صدا و سیما ، ارشاد و… از سوی بسیج رسانه وجود دارد.

پارسا استان گیلان را پنجمین استان از حیث رسانه های فعال که نشان دهنده بعد فرهنگی استان می باشد ، بیان کرد.

رییس سازمان بسیج رسانه با اشاره به اینکه عمده برنامه های بسیج رسانه برگزاری جشنواره رسانه ای ابوذر است ، تصریح کرد: با برگزاری جشنواره ابوذر سعی شده است ضمن مشارکت رسانه های مختلف در تولید محتوا رقابت ایجاد شود و زمان برگزاری برنامه در۲۱ دی همزمان باشهادت شهید غلامرضا رهبر شهید شاخص سازمان بسیج رسانه گیلان می باشد.