رسانه آزاد یا پادوی سازمان‌های جاسوسی؟/ صهیونیست‌ها اعتراف کردند: موساد از «ایران‌اینترنشنال» برای جنگ روانی علیه ایران استفاده می‌کند

گروه سیاسی-رجانیوز: باراک راوید خبرنگار صهیونیست وبگاه عبری «واللا» و وبگاه آمریکایی «آکسیوس» در توییتی شبکه سعودی «ایران اینترنشنال» که به مواضع ضد ایرانی‌اش شناخته شده است را ابزار دست موساد خواند.

 

وی در پاسخ به توییتی در واکنش به نحوه پوشش اخبار مربوط به مذاکرات وین توسط این شبکه معاند، اذعان کرد: «موساد بطور منظم از این رسانه (ایران اینترنشنال) برای جنگ اطلاعاتی خود استفاده می‌کند». 

 

 

او پیش‌تر نیز در توییتی به نحوه خبررسانی این شبکه و استفاده رسانه‌های اسرائیلی از اخبار این شبکه به نام رسانه ایرانی انتقاد به عمل آورده و ماهیت سعودی این شبکه را تایید کرده بود.

 

او در توییت خود نوشت: «ایران اینترنشنال» یک شبکه ایران نیست. این شبکه از ایران پخش نمی‌شود. این شبکه از لندن و با بودجه سعودی فعالیت می‌کند و وابسته به مخالفان ایرانی بوده و گاهی نیز به عنوان خط جریان اسرائیل برای انتشار اطلاعات عمل می‌کند. رسانه‌های اسرائیلی با تشنگی گزارش‌های این شبکه را می‌بلعند و بدون اینکه این پیشینه را به اسرائیلی‌ها بدهند پخش می‌کنند. بسه دیگه».

 

اما این اولین افشاگری‌ها از شبکه ایران اینترنشنال نیست. دو سال قبل نشریه گاردین در گزارشی به پشت پرده حمایت مالی از شبکه تلویزیونی فارسی‌زبان «ایران اینترنشنال» پرداخت که در بالاترین سطح به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی می‌رسد‌.

 

گاردین در گزارش خود نوشت: شبکه تلویزیونی فارسی‌زبان ایران اینترنشنال که در بریتانیا مستقر است، از طریق یک کمپانی خارجی حمایت مالی می‌شود که رییس آن روابط نزدیکی با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی دارد‌. این موضوع بروز نگرانی درباره عدم استقلال خبری این شبکه تلویزیونی و همچنین وجود چندین پایگاه وابسته به رژیم سعودی در لندن را موجب شده است‌.

 

 

جمال خاشقچی نیز یکی از افشاگران  ارتباطات شبکه ایران اینترنشنال بود که البته پیش از افشای جهانی این موضوع به دست افراد مرتبط با بن سلمان به طرز فجیعی به قتل رسید.

 

سعیدكمالی دهقان خبرنگار گاردین در توئیتی نوشت: «می توانم تاكید كنم كه جمال خاشقچی به این دلیل كشته شد كه صبح ۲۶ سپتامبر از استانبول بامن تماس گرفت و فاش كرد كه محمد بن سلمان و سعود القحطانی، شبكه ایران اینترنشال در لندن را تامین مالی می كنند

 

 

دانلود فیلم 

 

دانلود فیلم