رسانه‌های انگلیس: فاجعه زمستانی بریتانیا را تهدید می‌کند

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، بحران بی‌سابقه انرژی در اروپا دولت‌ها و مسوولین آنها را دچار مشکل جدی کرده است طوری که تیتر اصلی همه روزنامه های امروز انگلستان به فاجعه‌ای که این افزایش انرژی می‌تواند رقم بزند پرداخته‌اند. 

روزنامه THE GURDIAN نوشت: قبض گاز و برق 80 درصد افزایش می یابد؛ افزایش قبوض انرژی میلیون ها خانوار بریتانیایی را در معرض خطر فاجعه زمستانی قرار داده است، کارشناسان می‌گویند این افزایش قیمت بی‌سابقه باعث مرگ‌ومیر غیرقابل اجتناب خواهد شد. 

موسسات خیریه هشدار داده‌اند که این افزایش درآمد خانوارهای فقیرتر را به طور کامل “از بین می برد” و مردم باید بین پرداخت پول غذا و یا گرم کردن خود انتخاب کنند مگر اینکه دولت مداخله کند.  همچنین در این گزارش با اشاره بی‌عملی وزرای انگلستان این افزایش قیمت را نشان‌دهنده «خلاء قدرت در قلب دولت» دانست.

I WEEK در اصلی‌ترین تیتر خود به وعده انتخاباتی لیزتراس نامزد پیشنهادی نخست وزیری اشاره کرد و نوشت: در شرایطی که قیمت‌ها برای خانوارهای انگلستانی تا اکتبر 80 درصد افزایش می‌یابد، لیز تراس متعهد شد در صورت پیروزی از اقشار کم‌درآمد حمایت کند. 

این در حالی است که مخالفان او اعلام کرده‌اند تراس باید حمایت خود را از تمدید مالیات بادآورده بر غول‌های انرژی برای تأمین مالی لغو کند. 

انرژی

صفحه اول روزنامه دیلی میرور در تیتری هشدار آمیز به مسوولین دولتی انگلستان همچنین نوشت “تمام کشور ما با فاجعه قبوض انرژی مواجه است. به خاطر بهشت کاری انجام دهید.”

The Times در اصلی‌ترین تیتر خود نوشت که بدترین وضعیت هنوز در راه است و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که ممکن است این قیمت تا آپریل تا 7000 پوند افزایش یابد. اقتصاددانان هشدار داده‌اند که انگلستان با یک سال تورم دو رقمی روبرو است زیرا افزایش قیمت انرژی پس‌انداز میلیون‌ها خانوار را از بین می‌برد.

موسسه ملی تحقیقات اقتصادی و اجتماعی گفت که افزایش قبوض انرژی تورم را از انتظارات قبلی 11.3 درصدی در اکتبر به 12.5 درصد خواهد رساند. اقتصاددانان همچنین اعلام کردند که تورم تا سپتامبر سال آینده می‌تواند بالا بماند.

انتهای پیام/ 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف